Noslēdzies konkursa „Vēsture ap mums” devītais gads.

Sestdien, 22. maijā Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē svētkus svinēja konkursa „Vēsture ap mums” dalībnieki. Konkursa patrons valsts prezidents Valdis Zatlers paziņoja godalgoto vietu ieguvējus.

Šogad konkursa tēma bija „Industrializācija un industriālais mantojums Latvijā”, 123 skolēni no visas valsts piedalījās šajā konkursā. Konkursanti pētījuši gan atsevišķus savas tuvākās apkārtnes objektus, gan industrializācijas ietekmi uz savu dzimto vietu. Lielākoties pētījumi saistīti ar 20. gadsimtu, kad industrializācija Latvijā noritēja visstraujāk

Siguldas Valsts ģimnāzijas 7.-8. klašu skolēni š.g. janvārī un februārī piedalījās skolas radošo darbu konkursā „Vēsture ap mums”. Darbi bija daudzveidīgi – maketi, filmas, plakāti, grāmatiņas. Skolēni, galvenokārt pāros, pētīja rūpnīcas, dzelzceļa stacijas un tiltus, dažādas ražotnes, pilsētbūvniecību. Skolas konkursa labākie darbi piedalījās radošo darbu konkursā „Industrializācija un industriālais mantojums Latvijā” valsts mērogā un 2. vietu šajā konkursā ieguva Sigita Zvejniece, viņa bija uzrakstījusi zinātnisko darbu par rūpnīcu „Imanta”.

Finālā iekļuva un Latvijas valsts arhīva balvu ieguva B.Romanovska un L Konošonoka. B.Jansone ieguva Latvijas Tautas frontes balvu, bet I.Kreišmanis – Okupācijas muzeja speciālo balvu. Par radošajiem darbiem tika pasniegtas mākslinieka Jāņa Anmaņa balvas, tās ieguva E.Dvinska, B.Šteina, M.Taube, J.Cīrule, E.Arāja, V.Prilucka, B.Raituma, D.Putniņš, J.Kalniņš, E.Gailišs un A.Zābers. Konkursam savus darbus bija iesnieguši arī S.Vibule, K.Kligina, Z.Ozola. K.Nille, S.Šēnfelde, E.Ridūze, A.Goba, I.Zāģere, S.Skrastiņa, E.Ploriņa, A.Kuzmins, M.Kucins, D.Meiere.