konkurss „Attēls stāsta…”

2011.gada 20.janvārī ar svinīgu pasākumu Siguldas Valsts ģimnāzijas Informatīvi metodiskajā centrā (IMC) noslēdzās Siguldas novada skolēnu radoši pētniecisko darbu konkurss vēsturē : „Attēls stāsta…”, ko organizēja Siguldas Domes Izglītības pārvalde, Siguldas novada Vēstures un kulturoloģijas skolotāju metodiskā apvienība un Siguldas Valsts ģimnāzijas IMC. Konkursā piedalījās 28 darbi, kurus veidoja Siguldas VĢ, Siguldas 1.pamatskolas un Allažu pamatskolas skolēni. Konkursa dalībnieku uzdevums bija atrast attēlus (vecas fotogrāfijas, laikrakstus, zīmējumus), izpētīt to informāciju un radīt pašiem savu stāstu par vēsturi. Skolēnu idejas bija patiešām pārsteidzošas un radošas – maketi, spēles, plakāti, grāmatas. Konkursa noslēgums notika Latvijas vēsturē nozīmīgā dienā – Barikāžu piemiņas dienā, kā pasākumā teica 1.vietas ieguvēja 8.-9.klašu grupā Siguldas Valsts ģimnāzijas skolniece Sigita Zvejniece:

„Pirms 20 gadiem, tādā pašā janvārī kā šis, tikai tad ārā nebija sniega, latviešu tauta cēlās, lai aizstāvētu savu valsti. Mani interesē, kādēļ mans tēvs, kuram tolaik bija tikpat, cik man tagad – 16 gadi, cēlās un aizstāvēja savu valsti. Valsti, kuru tolaik vēl īsti nepazina.

Kādēļ cilvēks, kuram tajā laikā bija miljoniem citu svarīgu lietu, bija gatavs atdod visu savas valsts vārdā?

Tie tūkstoši, kuri tur stāvēja, viņi zināja, kas notika Lietuvā. Kā tanki sabrauca cilvēkus. Viņi zināja, ka cilvēks – tas nav šķērslis. Bet viņi bija gatavi uzņemties risku, viņiem visiem bija ģimenes, viņi nezināja, vai vēl atnāks mājās. Bet sapnis par valsti bija stiprāks.

Mums laikam tas nāk no jūras – esam iemācījušies liekties, bet nesalūzt. Baltijas valstis nav vien laukums kartē blakus Krievijai. Mēs esam stipri savā vienotībā un vāji atšķirtībā.

Mūsdienās nedrīkst aizmirst barikādes, mums no tām ir ko mācīties. Barikādes nedrīkst aizmirst, nedrīkst nocirst savas saknes. Jo arī tauta, gluži kā varens ozols, nokalst, ja nocērt saknes.”

Konkursa rezultāti:

Klašu grupa Skolēna vārds, uzvārds Skola Skolotāja-konsultante Vieta
5.-7. Amanda Arnicāne,
Liāna Žitkova
Siguldas 1.pamatskola Dace Dundure 1.
5.-7. Liene Ruduka,
Elizabete Rudzinska
Siguldas Valsts ģimnāzija Inta Romanovska 2.
5.-7. Estere Kozlinska,
Krista Garā
Siguldas Valsts ģimnāzija Inese Berga 2.
5.-7. Ričards Griezītis,
Meinards Liepiņš
Siguldas Valsts ģimnāzija Inta Romanovska 3.
8.-9. Sigita Zvejniece Siguldas Valsts ģimnāzija Inese Berga 1.
8.-9. Alise Sīmansone,
Linda Bērze
Allažu pamatskola Anita Jurgelāne 2.
8.-9. Ieva Aigare Allažu pamatskola Anita Jurgelāne 3.

Ar īpašu interesi visi konkursa dalībnieki gaidīja skatītāju balsojuma rezultātus, jo ikviens bija aicināts ģimnāzijas IMC nobalsot par interesantāko darbu. Skatītāju simpātiju balvu ieguva Lienes Rudukas un Elizabetes Rudzinskas makets par Ziemassvētku kaujām.

Pasākumā tika nolemts, ka šāda veida konkurss varētu kļūt par Siguldas novada skolu tradīciju.

Siguldas novada vēstures un kulturoloģijas metodiskās apvienības vadītāja
Inese Berga