“Erudīts 2012”

Šogad 10. februārī Siguldas Valsts ģimnāzijā notiks Latvijas Valsts ģimnāziju intelektuāli radošais konkurss „Erudīts 2012”. Šogad konkursā startēs komandas no 14 Valsts ģimnāzijām. Tās ir Jēkabpils Valsts ģimnāzija, Āgenskalna Valsts ģimnāzija, Gulbenes novada Valsts ģimnāzija, Talsu Valsts ģimnāzija, Cēsu valsts ģimnāzija, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija, Madonas Valsts ģimnāzija, Valmieras Valsts ģimnāzija, Ogres Valsts ģimnāzija, Viļakas Valsts ģimnāzija, Jūrmalas Valsts ģimnāzija, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija, Liepājas Valsts ģimnāzija un, protams, Siguldas Valsts ģimnāzija. Mūsu skolas godu pārstāvēs septiņu skolēnu komanda – Liene Konošnoka(12d), Māra Rudzīte(12b), Rihards Deičmanis(12d), Kristaps Krafts(12a), Līva Mača(12a), Dāvis Rocēns(12a), kā arī Mārtiņš Švalkovskis(12a).

Lai uzzinātu, ko par pašu konkursu saka, un kā pirms tā jūtās paši skolēni, daļa no viņiem tika apvaicāti. Tad nu, lūk, viņu atbildes!

Dāvis Rocēns(12a)

1.Vai ir satraukums pirms erudīta? – Nē, nav.
2. Vai tu gatavojies erudītam? Ja gatavojies, tad kā tu to dari? – Neko pastiprināti pagaidām negatavojos.
3. Kā tu vērtē savus komandas biedrus? – Lieliski cilvēki. Katrs ir komandā ne bez iemesla.
4. Kā tu vērtē un uztver savus konkurentus – citas VĢ komandas? – Neesmu interesējies. Visās skolās ir zinoši bērni. Erudītā katrs netiek.
5. Kā tu vērtē jūsu komandas izredzes? – Būs interesanti.
6. Vai tu esi arī azartisks cilvēks dzīvē? Vai piedalies un vai ir pieredze citās šāda veida vai citādākās prāta spēlēs? – Ikdienā esmu mierīgs, bet tiklīdz jūtu sacensību garšu, tā parādās vēlme pārspēt citus. Ir bijusi pieredze SVĢ un 1. pamatskolas komandu zināšanu pārbaudēs.

Liene Konokošonoka(12d)

1.Vai ir satraukums pirms erudīta? – Pašlaik vēl nē.
2. Vai tu gatavojies erudītam? Ja gatavojies, tad kā tu to dari? – Jā, domāju komandas nosaukumu, devīzi, izskatu utt, sekoju līdzi jaunumiem Eiropā un Latvijā.
3. Kā tu vērtē savus komandas biedrus? – Manuprāt, mums ir lieliska komanda ar erudītiem cilvēkiem.
4. Kā tu vērtē un uztver savus konkurentus – citas VĢ komandas? – Es uzskatu, ka viņi ir mums līdzvērtīgi, un tikai ieguldītais darbs nosacīs uzvarētāju.
5. Kā tu vērtē jūsu komandas izredzes? – Manuprāt, mūsu komandas izredzes ir diezgan labas.
6. Vai tu esi arī azartisks cilvēks dzīvē? Vai piedalies un vai ir pieredze citās šāda veida vai citādākās prāta spēlēs? – Neesmu īpaši daudz piedalījusies prāta spēlēs.

Rihards Deičmanis(12d)

1.Vai ir satraukums pirms erudīta? – Nē.
2. Vai tu gatavojies erudītam? Ja gatavojies, tad kā tu to dari? – Jā. Pastiprināti sekoju aktualitātēm un iepazīstos arī ar pagātnes notikumiem.
3. Kā tu vērtē savus komandas biedrus? – Inteliģentas un interesantas personības.
4. Kā tu vērtē un uztver savus konkurentus – citas VĢ komandas? – Kā nopietnus un spēcīgus konkurentus.
5. Kā tu vērtē jūsu komandas izredzes? – Augstu.
6. Vai tu esi arī azartisks cilvēks dzīvē? Vai piedalies un vai ir pieredze citās šāda veida vai citādākās prāta spēlēs? –  Jā, esmu piedalījies dažādos konkursos un priekšmetu olimpiādēs.

Mārtiņš Švalkovskis(12a)

1.Vai ir satraukums pirms erudīta? – Nav satraukums, nešķiet nekas tāds.
2. Vai tu gatavojies erudītam? Ja gatavojies, tad kā tu to dari? – Ne īpaši, pavadu laiku kā parasti.
3. Kā tu vērtē savus komandas biedrus? – Vērtēju labi, tādi daudzveidīgi salasījušies, domāju kopā varam kaut ko jēdzīgu izdarīt.
4. Kā tu vērtē un uztver savus konkurentus – citas VĢ komandas? – Es nemaz nezinu, kas ir konkurentos, bet īpaši nestresoju, mēs jau tāpat labākie.
5. Kā tu vērtē jūsu komandas izredzes? – Nu ja nenoslinkosim, tad būs labi, bet visādi jau gadās.
6. Vai tu esi arī azartisks cilvēks dzīvē? Vai piedalies un vai ir pieredze citās šāda veida vai citādākās prāta spēlēs? – Ne īpaši azartisks. Pieredze ir bijusi līdzīgos pasākumos, bet nu vienmēr jau ir kaut kas jauns.

Līva Mača (12a)

1.Vai ir satraukums pirms erudīta? – Pagaidām vēl nē. Bet, kad nāks tuvāk un sāks just to atmosfēru, tad jau būs.
2. Vai tu gatavojies erudītam? Ja gatavojies, tad kā tu to dari? – Pagaidām vēl nē. Šajā nedēļā bijis pilnīgs laika trūkums tādām lietām. Bet gatavošos, pameklējot informāciju aktuālāko par dažādām lietām, kas saistītas ar “manu” nozari.
3. Kā tu vērtē savus komandas biedrus? – Erudīti cilvēki. Katram ir sava stiprā puse, katram sava rozīnīte.
4. Kā tu vērtē un uztver savus konkurentus – citas VĢ komandas? – No pagājušā gada pieredzes – būs diezgan grūti. Visi, kas nonāk konkursā, ir tiešām gudri un inteliģenti, kā arī radoši. Konkurence – spēcīga, bet tas jau to visu padara tikai interesantāku.
5. Kā tu vērtē jūsu komandas izredzes? – Ja mācēsim sadarboties, tad jābūt labi!
6. Vai tu esi arī azartisks cilvēks dzīvē? Vai piedalies un vai ir pieredze citās šāda veida vai citādākās prāta spēlēs? – Pagājušogad arī biju skolas Erudīta komandā. Man patīk tādi pasākumi, kuros tiek pārbaudītas ārpus mācību vielas zināšanas, jo tas tiešām ir kā mazais izaicinājums sev. Azartisks cilvēks.. Nu, nezinu, tiešām nezinu.

Atbalstīsim viņus un, lai viņiem veicas mūsu skolas goda aizstāvēšanā!

Anna Alvīne Vītola 11b