“Sapnis vasaras naktī”

Piektdien, 20. janvārī Siguldas Valsts ģimnāzijas 10. un 11. klašu skolniekiem tika sniegta vienreizēja iespēja noskatīties Kuldīgas kustību teātra „Purple line” uzvesto Viljama Šekspīra komēdiju par mīlestību „Sapnis vasaras naktī”. Šīs neatkārtojamās lugas režijas autore ir Katlīna Anna Tompsone. Visus tās tēlus atveidoja piecas aktrises – Ilze Stieģele, Ingūna Millere (Siguldas Valsts ģimnāzijas absolvente), Ina Bērziņa, Ieva Vorobjova un Inga Zviedriņa.

 Darbība lugā sākās Tezeja pilī, taču nozīmīgākā darbība norisinājās mežā pie ozola. Tā ir viegla humora piepildīta pasaka par divu meiteņu un divu drosmīgu puišu mīlas pārpratumu, kura risināšanā iesaistījās viņu vecāki, Atēnu princis un burvestību apvītā meža iemītnieki – laumas un gariņi.

Kuldīgas kustību teātra uzvestā luga bija vēl kas neredzēts, jo ar minimālu dekorāciju, tērpu, skaņas un gaismas efektu daudzumu tika izveidots kvalitatīvs priekšnesums.

Skolas audzēkņi noteikti vēlētos redzēt vēl citus oriģinālus priekšnesumus, jo tā ir unikāla iespēja mums iepazīt daudz dažādus mākslas veidus un tās izpausmes.

Alma Kristiāna Vītola 11.D