Ojāram Vilmāram Ratniekam bronzas medaļa Vispasaules informātikas olimpiādē

Ojārs Vilmārs Ratnieks (pa kreisi) un Aleksejs Popovs (pa labi)

Ar labiem panākumiem Latvijas izlasei noslēgusies Vispasaules skolēnu 24.informātikas olimpiāde IOI’2012, kas no 23. līdz 30.septembrim notika Itālijas pilsētās Sirmionē un Montekjari.

Latvijas izlases sastāvā bronzas medaļas izcīnīja Siguldas Valsts ģimnāzijas 12.klases skolnieks Ojārs Vilmārs Ratnieks un Rīgas 10.vidusskolas 9.klases skolnieks Aleksejs Popovs. Latvijas izlasē olimpiādē piedalījās arī Rīgas 88.vidusskolas 12.klases skolnieks Nikita Larka Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja absolvents Marks Zeļdes.

Kopumā sacensībās piedalījās 310 dalībnieki no 81 valsts. Ar absolūtu rezultātu –iegūti 600 punkti no maksimālajiem 600 punktiem – uzvarēja ASV pārstāvis Džonijs Ho. Vairāku iepriekšējo gadu čempionam Baltkrievijas brīnumbērnam Genādijam Korotkēvičam šoreiz 588 punkti un absolūtā vērtējumā otrā vieta. Neoficiālajā komandu vērtējumā vislabākos rezultātus, katra izcīnot pa četrām zelta medaļām, sasniedza Krievijas un Ķīnas komanda.

Ārpus oficiālo sacensību programmas dalībniekiem bija iespēja apmeklēt Eiropas piekto labāko atrakciju parku Gardaland, piedalīties vienas dienas ilgā ekskursijā pa Venēciju un apmeklēt tuvumā esošās mazpilsētas.Komandu vadītājiem bija iespēja piedalīties Milānā sarīkotajā konferencē “Young Talents in Informatics”, kurā daudzkārt tika pieminēts Latvijas, kā valsts, kas vienmēr uzrāda ļoti labus rezultātus, vārds. Uz šo konferenci bija uzaicināts un paneļdiskusijā piedalījās iepriekšējās olimpiādes zelta medaļas ieguvējs Eduards Kaļiņičenko. Gan Eduards Kaļiņičenko, gan arī Normunds Vilciņš bija uzaicināti viesu statusā kā sacensībām apstiprināta uzdevuma autori. Sīkāku informāciju (arī video ar Eduarda piedalīšanos diskusijā) par sacensībām var gūt vietnē www.ioi2012.org.

Komandu sacensībās vadīja LU Matemātikas un informātikas pētnieki Mārtiņš un Rihards Opmaņi. Mārtiņš Opmanis uz trim gadiem tika ievēlēts Vispasaules informātikas olimpiādes starptautiskajā komitejā.Dalībnieku ceļa un apdrošināšanas izdevumus apmaksāja Valsts izglītības satura centrs.

Ojāra panākumā liels nopelns ir Siguldas Valsts ģimnāzijas informātikas skolotājam Pēterim Zariņam.

Pilnie IOI2012 rezultāti pieejami: http://carp.di.unipi.it/

Informāciju sagatavoja
M.Opmanis
Avots: http://visc.gov.lv/

20 thoughts on “Ojāram Vilmāram Ratniekam bronzas medaļa Vispasaules informātikas olimpiādē

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.