7. – 9. klašu komandu erudīcijas konkurss „Mana Latvija”

Lai arī kādā valodā pasaulē cilvēki runātu, mums liekas, ka skanīgāka vārda par Latviju nav ! Nu, ieklausieties : “Latvija! “, cik silti un draudzīgi skan.

/Siguldas Valsts ģimnāzijas komanda/

15. novembrī, valsts svētku noskaņās, Siguldas Valsts ģimnāzijā norisinājās starpnovadu 7. – 9. klašu komandu erudīcijas konkurss „Mana Latvija”.

Ģimnāzijā erudīcijas konkurss 10. – 12. klašu komandām tiek organizēts jau vairākus gadus, bet tikai šogad pirmo reizi uz šāda veida pasākumu tika aicinātas 7. – 9. klašu komandas.

Bez mūsu skolas uz aicinājumu piedalīties konkursā atsaucās komandas no Carnikavas pamatskolas, Mores pamatskolas, Allažu pamatskolas, Siguldas 1. pamatskolas, Siguldas pilsētas vidusskolas, kā arī Olaines novada skolu apvienotā komanda un Salaspils novada skolu apvienotā komanda. Katrā komandā startēja 6 cilvēki. Pirms ierašanās un konkursu katrai komandai bija jāsagatavo mājasdarbs – eseja „Kā mēs prezentētu Latvijas tēlu?”

Vai Jūs zināt kā sauc Latvijas Olimpiskās komitejas prezidentu, vai kurš ir Brīvības pieminekļa autors? – Šie jauniešu atbildi zināja un bija ieradušies to pierādīt!

Sākotnēji komandas iesildījās, atbildot uz 20 visaptverošiem jautājumiem, bet tālāk to erudīcija tika pārbaudīta jautājumos par Latvijas vēsturi un kultūru, ģeogrāfiju, politiku, kā arī sportu. Neaizmirstot arī par veiklību, dalībnieki tika pārsteigti ar mazliet fiziskāku konkursa uzdevumu – lidmašīnu lidināšana.

Ir jāpierāda sevi, lai kļūtu par galveno, tāpēc arī kapteiņiem tika sagatavota īpaša spēle, kurā tiem bija jāatpazīst attēli.

Žūrijas sastāvā bija skolas direktors Vilnis Trupavnieks, kā arī Vaira Siliņa, Inese Berga un Maija Bruģe.

Konkursa jautājumus sagatavoja Siguldas Valsts ģimnāzijas skolotāji – Alfons Saušs, Anita Ūdre, Inese Berga, Anda Vīksna, Ineta Lapacinska un Ilze Koļesņikova, kā arī par tehnisko nodrošinājumu atbildēja Saiva Vītola.

Īpašs paldies jāsaka idejas autorēm un organizatorēm Inesei Bergai un Vairai Siliņai, kā arī jauniešiem, kuri uzņēmās vadīt pasākumu – Krišjānim Polānam, Jēkabam Simanovam, Agnesei Livmanei un Zanei Zonnei.

Kā visgudrākos un erudītākos sevi pierādīja:

  1. vieta – Allažu pamatskolas komanda
  2. vieta – Siguldas Valsts ģimnāzijas komanda
  3. vieta – Siguldas 1. pamatskolas komanda, kā arī Carnikavas pamatskolas komanda

Apsveicam uzvarētājus!

Pasākuma fotogalerija

 Siguldas Valsts ģimnāzijas
Preses komitejas vadītāja
Anna Alvīne Vītola

47 thoughts on “7. – 9. klašu komandu erudīcijas konkurss „Mana Latvija”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.