Drošs savā Latvijā!

Lai veicinātu skolēnu interesi par valsts aizsardzību un drošību, no šī gada 10.septembra līdz 25.oktobrim 8.-12.klašu skolēni, gaidot Lāčplēša dienu, tika aicināti piedalīties Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas organizētajā fotogrāfiju konkursā „Drošs savā Latvijā”. Skolēni tika rosināti paraudzīties uz mūsu valsts drošību un fotogrāfijā pastāstīt, kā katrs saprot savas ģimenes, draugu, skolas vai visas valsts drošību.

Skolēnu iesūtītās fotogrāfijas vērtēja īpaša komisija, ņemot vērā autora radošo ideju, ieguldītā darba apjomu, darba oriģinalitāti un māksliniecisko kvalitāti.

 Darbu vērtēšanas komisijā bija Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti, Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube, Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja pārstāvis, kā arī profesionāls fotogrāfs.

 1. novembrī, noslēdzoties konkursam, tika paziņoti 15 uzvarētāji, kuri balvā saņēma ekskluzīvu iespēju doties izbraukumā ar pirmo Latvijā būvēto patruļkuģi, kā arī ekskursijā uz Rīgas kuģu būvētavu. Arī visi pārējie iesūtīto darbu autori tika aicināti 8.novembrī ekskursijā apmeklēt Saeimas namu un piedalīties fotogrāfiju izstādes atklāšanā. Pavisam 54 autori dalībai konkursā iesūtīja 82 darbus.

  No Siguldas Valsts ģimnāzijas, pēc skolotājas Anitas Ūdres iniciatīvas, konkursā nolēma piedalīties 12 skolēni, iesūtot 14 darbus. 15 laureātu starpā iekļuva 3 meitenes – Elīna Jēkabsone no 11.e klases, Ilze Zuce–Tenča un Anna Alvīne Vītola no 12.b klases.

 Uzvarētājas no Siguldas Valsts ģimnāzijas bija vairāk kā sajūsminātas par doto unikālo iespēju atrasties uz patruļkuģa „Cēsis” klāja, ka arī doties ar to atklātā jūrā. Kuģa apkalpe grupai izrādīja kuģi, atbildēja uz visiem viņu jautājumiem un sniedza paraugdemonstrējumus, kā arī uzvarētājus negaidīti pārsteidza jūrā sastaptie roņi.

 Nokāpjot no kuģa „Cēsis” klāja tos jau sagaidīja Rīgas kuģu būvētavas pārstāvji un veda tos tālāk, ekskursijā uz pašu kuģu būvētavu.

 Dienai noslēdzoties, visi laureāti jutās patīkami saguruši, bet katrā gadījumā apmierināti un daudz iespaidu un pieredzes bagātāki.

Rakstā izmantoto fotoattēlu autortiesības pieder Saeimas Kancelejai.
Bildes pieejamas Saeimas Kancelejas Flickr kontā.

Pasākuma foto un video apkopojums

Informāciju sagatavoja:
Siguldas Valsts ģimnāzijas
Preses komitejas vadītāja
 Anna Alvīne Vītola

72 thoughts on “Drošs savā Latvijā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.