Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa šogad notiek no 12.-18. novembrim, tas ir projekts, ko Latvijā administrē Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā. Ziemeļvalstīs tā norisinās jau 16. reizi, Latvijā – 15. reizi. Nedēļas galvenais mērķis ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana.

Gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata vai tās fragments. Šogad Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas tēma ir „Dažādība Ziemeļvalstīs”.

Sadarbībā ar SVĢ Informatīvi metodisko centru 12. novembrī Siguldas novada bibliotēkas bērnu nodaļas vadītāja Dzintra Kalniņa 10.b klases skolēniem pastāstīja vairāk par Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļu un lielo lasīšanas dienu. Skolēni un klases audzinātāja Kristīne Trifānova kopīgi lasīja fragmentu no zviedru rakstnieka Dāvida Lāgerkranca darba „Es esmu Zlatans Ibrahimovičs”.

Informāciju sagatavoja
Dagnija Apine
SVĢ IC 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.