Es zinātnieks un pētnieks

Ceturtdien notika dabaszinātņu konkurss 6. – 7. klasēm „Esi zinātnieks un pētnieks”, kurā piedalījās Siguldas novada skolēni,pavisam kopā 15 komandas.

Aktu zālē četri jaunieši no 11.e klases vadīja aktivitāti ar nosaukumu „Lēciens nezināmajā”. Tajā katrai grupai izdalīja diega spoli, plānus koka stienīšus, plastmasas bumbiņas, līmlenti un dažādu izmēru plastmasas maisiņus. No šiem materiāliem komandām bija jāizveido izpletnis, kas pēc iespējas lēnāk un precīzāk laistos zemē. Dažas grupas paspēja pat izveidot vairāk nekā vienu eksemplāru, bet citām pēdējās sekundēs bija jāveic vienīgā eksemplāra izmēģinājums. Grupa „Dabīgie” no Allažu pamatskolas izvēlējās atsvariņu aizdedzināt pirms palaišanas, pēc fizikas zināšanām secinot, ka tam vajadzētu palielināt krišanas laiku.
IMG_9043 Ķīmijas kabinetā pie skolotājas Ievas Lejas grupas veica laboratorijas darbu ar sodu, citronu, ūdeni, plastmasas pudeli, balonu, vārglāzi un sveci. Katrai komandai darba gaitā bija jāaizpilda lapa ar prognozēm, skaidrojumiem un secinājumiem, kura tika ņemta vērā vērtēšanā. Tika vērtēta arī darba vietas uzkopšana. Visi dalībnieki ar interesi gaidīja brīdi, līdz pudelē esošās vielas beigs reaģēt un varēs darboties tālāk.
IMG_8966

Bioloģijas kabinetā pie skolotājas Līgas Sausiņas bija kāds cits laboratorijas darbs par cieti. To var noteikt, izmantojot joda tinktūru. Šī uzdevuma veikšanai komandām tika iedota rīve, kartupelis, svari, vārglāze, ūdens, sietiņš, ābols, ciete un jods. Arī šim uzdevumam bija jāaizpilda darba laba ar jautājumiem.
IMG_8994Kamēr tika apkopoti rezultāti, vācu suņu audzētavas īpašnieks, kurš bija atnācis kopā ar vienu skaisto dzīvnieku, atbildēja uz skolēnu jautājumiem, pastāstīja par šķirnes īpatnībām, un beigās parādīja arī paraugdemonstrējumus, kā suns būt pareizi jādresē. Pēc priekšnesuma bija iespēja kādu no demonstrējumiem izmēģināt arī pašiem.
IMG_9113Trešo vietu ieguva viena no Siguldas 1. pamatskolas grupām „Lāčplēsis”, otro vietu – Siguldas Valsts ģimnāzijas komanda „Polārzvaigzne”, bet pirmo – „SPV7” no Siguldas pilsētas vidusskolas.
IMG_9154

IMG_9123

Informāciju sagatavoja:
preses komitejas pārstāve,
Everita Trofimova

47 thoughts on “Es zinātnieks un pētnieks

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.