Konkursa ”Vēsture ap mums” noslēguma pasākums.

Jau divpadsmito gadu Latvijā notiek skolēnu radoši pētniecisko darbu konkurss „Vēsture ap mums”. Šī konkursa patrons ir Valsts prezidents Andris Bērziņš. Pēc viņa uzaicinājuma konkursa noslēguma pasākums notika Melngalvju namā. Šī gada konkursa tēma bija „Mācīšanās, izglītība un skolas Latvijā”. Siguldas novada vēstures skolotāju metodiskā apvienība janvārī organizēja Siguldas novada skolēnu darbu konkursu par šo tēmu un labākie darbi tika aizsūtīti uz valsts mēroga konkursu. Kopumā konkursā Latvijā piedalījās 165 skolēni ar 135 darbiem.

IMG_0315

2013.gada 25.maijā konkursa dalībnieki un viņu skolotāji- konsultanti devās uz konkursa noslēgumu. Skolēnu darbus konsultēja skolotājas Ilze Koļesnikova, Inta Romanovska, Inese Berga.

IMG_0311

Liene Ruduka un Krista Soste iekļuva konkursa finālā un ieguva konkursa sponsoru balvas. Agnese Upīte ieguva laikraksta „Latvijas avīze” balvu. Skolēnu darbus vērtēja un balvas pasniedza vairāku muzeju pārstāvji. Okupācijas muzeja balvas ieguva Aiga Ūbelīte un Artūrs Godiņš, savukārt Tautas frontes muzeja balvas tika piešķirtas Alisei Ozoliņai, bet Vēstures skolotāju biedrības balva – Kristīnei Ozolai.  7. -9. klašu skolnieces konkursā piedalījās ar dažāda veida radošajiem darbiem – pašdarinātām grāmatiņām, maketiem, plakātiem, kuri piesaistīja mākslinieka Jāņa Anmaņa uzmanību. J.Anmaņa gleznu reprodukcijas tika dāvinātas Anetei Felkerei, Elizabetei Reinholdei, Zanei Sabulei, Tijai Ziedai, Silvijai Segliņai, Nadīnai Lasmanei, Rēzijai Kļaviņai.

Pasākums Melngalvju namā un visu konkursa dalībnieku pacienāšana Rīgas Mākslas telpā bija jauka svētku diena, kura noteikti iedvesmoja skolēnus turpināt vēstures pētījumus un piedalīties šādos konkursos arī turpmāk.

Konkursa „Vēsture ap mums” koordinatore Inese Berga