Ģimnāzijas skolēnu tikšanās ar 1940.gada absolventu Pēteri Kļaviņu

12.novembrī Siguldas Valsts ģimnāzijas 12.d.klases skolēniem bija  unikāla iespēja parunāties ar 93 gadus veco Siguldas ģimnāzijas 1940.gada absolventu Pēteri Kļaviņu. Viņš pastāstīja savas atmiņas par skolas gadiem, īpaši emocionāli atcerējās, kā 1938.gadā tieši viņam kā vienam no savas klases labākajiem skolēniem bijis gods saņemt  7.Siguldas kājnieku pulka  dāvināto ģimnāzijas karogu un to  nest visos svinīgajos pasākumos. Diemžēl, P.Kļaviņa 1940.gada izlaidums notika 16.jūnijā – vienu dienu pirms Latvijas okupācijas un viņa klases biedru likteņi nav zināmi. P.Kļaviņš kļuva par LU Filoloģijas fakultātes Baltu valodu valodniecības nodaļas studentu un strādāja par izcilā valodnieka Jāņa Endzelīna palīgu. Kā daudziem Latvijas inteliģentiem, arī P.Kļaviņam bija jāpiedzīvo    Staļina laika izsūtījums (1950.-1956.) un aizliegums nodarboties ar valodniecību. Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas  P.Kļaviņš saņēmis Triju Zvaigžņu ordeņa Goda zīmi.

IMG_0546IMG_0548

Tikšanās laikā P.Kļaviņš pastāstīja par  30.gadu skolotājiem, par  mācībām un sadzīvi. Patiešām jāapbrīno sirmā kunga gara možums, bagātā un izteiksmīgā valoda, spēja ieinteresēt  vidusskolēnus. Viņa dzīve  ir kā ģimnāzijas karogā ierakstītās devīzes ” Gara uzvarai, latvju mūžībai” apliecinājums.

IMG_0556

P.Kļaviņš tikās arī ar ģimnāzijas direktoru un Sabiedrisko zinību metodiskā centra skolotājiem.

IMG_0558

Informāciju sagatavoja
klašu audzinātāju metodiskā centra vadītāja Inese Berga

 

7 thoughts on “Ģimnāzijas skolēnu tikšanās ar 1940.gada absolventu Pēteri Kļaviņu

  1. Purchase Celexa No Prescription Regaine Propecia Difference [url=http://cialibuy.com]cialis[/url] best buy isotretinoin without a script North Dakota Cheap Cialis On Line No Rx

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.