Ģimnāzijas komanda uzvar „Novadu spēlēs”

Skolas brīvlaikā notika LU Sociālo zinātņu fakultātes Socioloģijas nodaļas organizētās „Novadu spēles”. Gatavošanās šīm spēlēm veicināja jauniešu interesi par reģionālo attīstību un pētniecību, novada vēsturisko izpēti, prasmi sadarboties. Konkursa pirmajā kārtā bija jāiesniedz pētnieciskais darbs „Gudra un inovatīva attīstība Siguldas novadā”, kurā jāsniedz novada ekonomiskais, kultūras, dabas, cilvēkkapitāla raksturojums, kā arī inovācijas dzīves kvalitātes dimensijā.

LU Sociālo zinātņu fakultātes zālē komandām bija jāprezentē radošais mājas darbs – novada vizītkarte, devīze un logo. Tālāk notika erudīcijas konkurss par Latvijas reģionālās attīstības jautājumiem, bet pēdējā kārtā komandām bija jāparāda prasmes komunikācijā un argumentācijā, veidojot prezentāciju – analīzi un nākotnes vīziju par dzīves kvalitāti Latvijā. Konkursa žūrija, kurā darbojās Latvijas augstskolu pasniedzēji, nopietni izvērtēja visas spēļu kārtas.

IMG_4305

Latvijas skolu komandas bija nopietni gatavojušās spēlei , bet spraigā cīņā valstī 1. vietu ieguva Siguldas Valsts ģimnāzijas komanda. Tās dalībnieki – Diāna Deisone, Ieva Šūmane, Eduards Gailišs no 12. C. klases, Valters Vētra no 12. D. un Andris Zābers no 12. E. klases. Gatavojoties spēlēm, šie skolēni ar interesi un atbildības sajūtu piedalījās pētnieciskā darba veidošanā, prezentācijas sagatavošanā, kā arī parādīja labas zināšanas erudīcijas konkursā.

Informāciju sagatvoja
Siguldas Valsts ģimnāzijas
Politikas un tiesību skolotāja Anita Ūdre

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.