Patriotisma nedēļa Siguldas Valsts ģimnāzijā

Patriotisma jūtu veidošana un stiprināšana ir viena  no  svarīgākajām audzināšanas darba sastāvdaļām. Katrā skolā ir izveidojušās savas tradīcijas, kā labāk veikt šo uzdevumu. Novembris Latvijas vēsturē ir nozīmīgiem notikumiem bagāts mēnesis, tāpēc ģimnāzijā no 10. līdz 14.novembrim īpaša uzmanība tika pievērsta patriotisma jūtu stiprināšanai.

Patriotisma svētki 10.novembra rītā skolas zālē sākās ar folkloras grupas “Vilkači’ koncertu. Seši dažādu profesiju puiši, atraktīvi dziedot latviešu tautas dziesmas un spēlējot nacionālos mūzikas instrumentus, pierādīja, ka piedalīties folkloras kopā ir stilīgi un moderni. Vēlāk audzināšanas stundā notika  vidusskolas klašu patriotisko dziesmu konkurss, veltīts Lāčplēša dienai. Vidusskolas posmā patriotisko dziesmu konkurss tiek rīkots jau trešo reizi un pamatoti ir uzskatāms par skaistu un nozīmīgu tradīciju. Konkursā piedalījās desmit klašu kolektīvi. Skolas pedagogu žūrija vērtēja muzikalitāti, uzstāšanās prasmes, noformējumu. Pirmo vietu ieguva 10.a.klases (audzinātāja Anda Vīksna) dziedātā dziesma ”Saule, Pērkons, Daugava” un 11.c. klases (audzinātāja Lilita Ikauniece) dziesma ”Dod, Dieviņi”, otro vietu – 12.b. klases (audzinātāja Kristīne Apine) dziesma “Kad ar uzvaru” , 3.vietu- 12.d. klases (audzinātāja Anita Ūdre) dziedātā dziesma “Daļa Rīgas”.

11.novembrī pirmo reizi patriotisko dziesmu konkursā piedalījās arī 7. -9.klašu skolēni, kuri patīkami pārsteidza žūriju ar dzīvesprieku, atraktivitāti un muzikalitāti. Šajā klašu grupā visaugstāk tika novērtēta 8.m.klases (audzinātāja Daiga Jēkabsone ) dziedātā dziesma “Zibsnī zvaigznes aiz Daugavas”, 2. vietā – 7.c.klases (audzinātāja Indra Upīte – Dambīte) dziedātā dziesma” Cielaviņa”,  divas 3.vietas – 7.b.klases (audzinātāja Ilze Koļesnikova) dziedātā dziesma ‘Tik un tā” un 8.b.klases (audzinātāja Kristīne Ūzuliņa) dziesma „Par Latviju”.

Foto: A.Linarts
Foto: A.Linarts

Lāčplēša dienas noslēgumā skolēni un skolotāji piedalījās  Lāpu gājienā.

14.novembrī notika svinīgs pasākums par godu Latvijas Valsts 96. dzimšanas dienai, kurā skolēnus uzrunāja Siguldas novada Domes priekšsēdētāja vietniece Līga Sausiņa. Siguldas novada sporta izglītības metodiķe Karīna Putniņa  apbalvoja ģimnāzijas 10.a. un 7.b. klašu  skolēnus  par titula ”Aktīvākā klase Rudens krosā” iegūšanu. Svinīgajā pasākumā uzstājās arī patriotiskās dziesmas konkursa uzvarētāji un pūtēju orķestris „Sudrabskaņa”.

Vēlam priecīgus svētkus skolotājiem un skolēniem!

Informāciju sagatavoja:
SVĢ direktora vietniece audzināšaans jomā Ilze Koļesnikova,
Klašu audzinātāju MC vadītāja Inese Berga

10 thoughts on “Patriotisma nedēļa Siguldas Valsts ģimnāzijā

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.