Latviešu valodas un literatūras nedēļas ietvaros skolā viesojās rakstnieks – pirāts

8.decembrī  Siguldas Valsts ģimnāzijas 9.klases skolēniem, kā arī viņu vienaudžiem no Siguldas Pilsētas vidusskolas bija iespēja tikties ar rakstnieku un dzejnieku Arvīdu Deģi, kurš vadīja nodarbību „Piedzīvojumu literatūra kā pusaudžu intereses par lasīšanu veicinātāja”.

Jaunais autors savas daiļrades laikā ir laidis klajā vairākas dzejas grāmatas ( „Siržu bokss”, „Tango reibums”, „Dzeja, kas paceļ” u.c.) un romānus ( „Mellsila pirāti”, „Nesodāmais avantūrists”, biogrāfisko romānu „Kristaps Morbergs. No baskāja par multimiljonāru” u.c.). A.Deģis ir kolorīta personība, kas neatkārtojamā veidā prezentē savas grāmatas, vada dažādus pasākumus, ir sabiedriski aktīvs cilvēks, kas nesēž uz vietas ne tiešā, ne pārnestā nozīmē.

Arī nodarbība ar skolēniem norisinājās neparasti, radoši, trakulīgi un neatbilda klasiskajam priekšstatam par tikšanos ar rakstnieku. Viņa  ārējais izskats liecināja par piedzīvojumiem, jo A.Deģis bija  pārtapis par pirātu, uz pleca viņam sēdēja papagailis, turpat tuvumā bija arī pistole, blašķe, ass priekšmets cīņai – citiem vārdiem, īsti pirāta atribūti,  jo tikšanās tēma ir pirāti. Pasākuma laikā skolēni dzirdēja daudz informācijas par pirātu vēsturi, likumiem, viņu izklaidēm un domāšanu. Visi varēja piedalīties pirātu rotaļās, uzdziedāt pirātu dziesmas, dejot pirātu dejas. Pasākums bija trakulīgs un patiesi jautrs, ko varat redzēt fotogrāfijās un 9.a klases skolēnu atsauksmēs.

Zane Sabule: „No sākuma man likās, ka šis pasākums būs kā lekcija, bet, kad ienācu klasē un redzēju, kā rakstnieks saģērbies, manas domas mainījās.”

Paula Gaile: „Man patika, ka lielākā daļa skatītāju varēja izkustēties. Arī mani izsauca „deju placī” , kur bija diezgan riskants uzdevums –jālec pāri rakstniekam, kurš tai brīdī…ripoja pa grīdu! Es noteikti gribētu izlasīt kādu viņa grāmatu, jo viņš atšķiras no pārējiem rakstniekiem.”

Tija Zieda: „Es neko tādu tiešām negaidīju. Man likās, ka mēs vienkārši pasēdēsim, klausīsimies un palēnām migsim ciet. Taču šis pasākums izrādījās ārkārtīgi jautrs, es sen nebiju tā smējusies! Tas bija kā neliela teātra izrāde ar dziesmām un dejām.”

Klāvs Inbergs: „Rakstnieks bija ļoti jautrs un dzīvespriecīgs. Ar savu jautrību un „amizierēšanos” visus klātesošos sasmīdināja. Manuprāt, šādas rakstnieku uzstāšanās mūsu skolā vajadzētu vēl.”

Linards Krastiņš: „Daudz jauna uzzināju par pirātiem (arī pirātiem Latvijā), par viņu politiku, kā arī to, kā rakstnieks, atdarinot pirātu, gandrīz nocirta sievai ausi.”

Artūrs Dzenis: „Iespaidīga likās rakstnieka ātrā runāšana un viņa spēja sasmīdināt publiku. Šis bija labākais rakstnieks, ko es savā dzīvē esmu redzējis līdz šim brīdim.”

Lai rakstniekam A.Deģim netrūkst radošuma un lasītāju! Paldies par tikšanos!

Siguldas Valsts ģimnāzijas latviešu valodas skolotāja
Iveta Celmiņa

9 thoughts on “Latviešu valodas un literatūras nedēļas ietvaros skolā viesojās rakstnieks – pirāts

  1. Paldies jaukajiem klausītājiem, bija patiess prieks būt jūsu vidū un dalīties zināšanās par pirātiem&piedzīvojumiem!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.