Tikšanās ar LNT žurnālistu Uldi Āboliņu

15.decembrī, šīs nedēļas sākumā, bet Latviešu valodas nedēļas noslēgumā mūsu skolā notika tikšanās ar žurnālistu Uldi Āboliņu. Uldis pats ir mūsu skolas absolvents, tāpēc atgriešanās skolas sienās un satikšanās ar skolotājām, kuras viņu mācījušas, izvērtās visnotaļ emocionāla.

Sākumā Uldis pastāstīja, ka pirmos soļus žurnālistikā spēris jau 12 gadu vecumā, iesaistoties skolas avīzes veidošanā un citos nelielos projektos, nelaižot garām nevienu iespēju radoši izpausties. Vēlākajos gados viņš strādājis gan Siguldas radio, gan Latvijas Radio, līdz beidzot 2007.gadā uzaicināts veidot ziņu sižetus LNT. Uldis ieguvis labu izglītību, mācoties Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē, pēc tam studējot arī ārzemēs – Vācijā un Lielbritānijā. Studijas ārzemēs un maģistra darba izstrāde Uldi rosinājusi pievērsties tēmai, kura viņu joprojām ļoti interesē, – latviešu dzīve emigrācijā. Par šo tēmu viņš izveidojis jau apmēram 30 dokumentālas reportāžas, tuvplānā atspoguļojot latviešu emigrantu dzīvesstāstus un problēmas.

Tikšanās laikā Uldis skolēniem ieteica cītīgi mācīties visus priekšmetus, „būt kā sūkļiem, kas uzsūc zināšanas”, īpaši pievēršoties matemātikai un citiem eksaktajiem priekšmetiem, kas attīsta loģisko domāšanu, jo tā vajadzīga gandrīz jebkurā profesijā. Tikpat nozīmīga žurnālistam ir izcila latviešu valodas prasme, jo pašam jāraksta visi teksti. Uldis ieteica nevairīties arī no dažādiem radošiem izaicinājumiem, piemēram, veicot radošos darbus mācību procesā.

 Atbildot uz skolēnu jautājumiem, Uldis neslēpa, ka televīzijas žurnālista darbs ir ļoti dinamisks un pilns stresa, jo dienas laikā jāsagatavo vismaz viens ziņu sižets un tikai no rīta uzzini, uz kuru Latvijas pusi būs jādodas un par kādu tēmu nāksies „specializēties”. Reizēm ziņas jau sākušās, bet žurnālists vēl steidz montēt savu sižetu. Šajā profesijā nav normēta darba laika, jo žurnālists ir nepārtrauktā kustībā gan tiešā, gan pārnestā nozīmē.

Paldies Uldim par interesanto sarunu un pozitīvo enerģijas lādiņu! Semestra beigās, kad visi esam jau noguruši, Uldis mūs iedvesmoja padomāt par to, ko un kāpēc darām šodien, jo šodiena ir mūsu rītdiena.

Siguldas Valsts ģimnāzijas
Latviešu valodas MC vadītāja
Ilze Zīriņa-Eglīte

11 thoughts on “Tikšanās ar LNT žurnālistu Uldi Āboliņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.