Siguldas Valsts ģimnāzijā aizvadīts kārtējais Valsts ģimnāziju konkurss „Erudīts – 2015”

Šogad tradicionālais Valsts ģimnāziju vidusskolēnu komandu konkurss Siguldas Valsts ģimnāzijā dalībniekus pulcēja jau piekto reizi. Tā kā Latvija šogad ir Eiropas Savienības prezidējošā valsts, arī šī gada konkursā tika  akcentēti politikas jautājumi. Konkursa tēma bija „Politika un politiķi Eiropā”

Lai nokļūtu šajā konkursā, komandas bija rūpīgi gatavojušās. Siguldas Valsts ģimnāzijas komandas sastāvs tika noskaidrots vairākās atlases kārtās. Tajās uzvarēja un tiesības piedalīties konkursā izcīnīja  6 mūsu ģimnāzijas erudītākie jaunieši – komandas kapteinis Edgars Daugulis, Valts Krūmiņš, Grieta Vītoliņa, Jurģis Kalniņš,  Ēriks Burtnieks un  Emīls Garančs.

Skolu komandas sacentās sešās kārtās, atbildot uz jautājumiem gan interaktīvi, gan mutvārdos, gan rakstveidā. Skolu komandu sacensība šogad  bija līdzvērtīga, parādīja komandu labo sagatavotību un sīvo konkurenci.

Konkursa noslēgumā izrādījās, ka arī šogad labākos rezultātus uzrādīja un konkursā uzvarēja Siguldas Valsts ģimnāzijas komanda ar nosaukumu „Prezidenti”, otrie Cēsu, trešajā vietā Krāslavas Valsts ģimnāziju jaunieši.

Jauniešu komandas atzina, ka konkurss bija aizraujošs, interesants, daudzpusīgs un izglītojošs. Īpaši tika atzīmēti interesantie jautājumi ātrajā kārtā, kurā jaunieši īsā laikā atbildēja uz 30 jautājumiem no dažādām jomām.

DSC_4041

Kā savā uzrunā komandu dalībniekiem teica Siguldas novada Domes priekšsēdētāja vietniece Līga Sausiņa, šis konkurss gadu gaitā ļāvis lielam jauniešu skaitam no citām pilsētām  labāk iepazīt ne tikai Siguldas Valsts ģimnāziju, bet arī Siguldas pilsētu un novadu, jo šī konkursa organizēšanā iesaistījies ne tikai Siguldas Valsts ģimnāzijas kolektīvs, bet arī Siguldas novada pašvaldība, Siguldas novada domes Izglītības pārvalde, SEB un „Swedbank” Siguldas filiāles, piedzīvojumu parks “Mežakaķis”, Bungee Sigulda, SIA „Tarzāns”, SIA bobsleja un kamaniņu trase „Sigulda”, SIA „Rozes grāmatnīca”, SIA „Eklers”.

DSC_4057

Konkursa organizatori saka paldies par atsaucību, kā arī interesantiem jautājumiem konkursa sponsoru kārtā Līgai Sausiņai, Maijai Bruģei, Līgai Lindei, Raisai Davidovai un Ilzei Mitrevicai, Ivaram Beitānam un Baibai Īvānei,  Ivaram Ciagūnam, Gunitai Ronei, Solvitai Soldānei,  Guntai Geibai.

DSC_4059

Par ieguldīto darbu konkursa organizēšanā paldies kolēģiem Siguldas Valsts ģimnāzijā, 10.a klases kolektīvam un audzinātājai Andai Vīksnai, Siguldas Valsts ģimnāzijas  ansamblim „Saules krāsās”, pasākuma vadītājiem – Laumai Vilciņai, Aigai Vesperei un  Naurim Deksnim.

 

Materiālu sagatavoja
Siguldas Valsts ģimnāzijas direktora vietniece Vaira Siliņa

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.