SVĢ skolēnu un Siguldas uzņēmēju sadarbība

18.martā  “Microsoft Latvia” konferenču zālē notika svinīgs projekta “City Up” noslēgums. Reģionālā inovāciju un uzņēmējdarbības attīstības iniciatīva “City Up” tika uzsākta 2014. gada septembrī ar mērķi veicināt reģionālo uzņēmēju un jauniešu abpusējo sadarbību jaunu biznesa ideju radīšanai, izmantojot mūsdienīgas IT tehnoloģijas. Kā pasākumā uzsvēra SIA “DPA” valdes loceklis Sandis Kolomenskis: “Jauniešu starts šajā iniciatīvā sniedz mums cerību, ka arī nākotnē Latvijas reģionos attīstīsies jaunas idejas, kā arī darbosies konkurētspējīgi uzņēmumi. Šodiena ir pierādījums tam, ka reģionos dzimušas idejas un risinājumi var gūt redzamību galvaspilsētā, kā arī svarīgāko nozares pārstāvju uzmanību. Novēlam jaunajiem speciālistiem neapstāties un veidot arvien jaunus projektus.”

No Siguldas Valsts ģimnāzijas pieteicās vairāki skolēni un sadarbojās ar Siguldas uzņēmējiem. Tie bija 10.a.klases skolēni  Paula Matuzeviča, Vanesa Turkupole, Rūdolfs Vītols, Ralfs Cimmermanis,  Edgars Straumanis un 10.d. klases skolniece Megija Logina. Skolēni savu sadarbību turpina un vēlas iesāktos projektus realizēt līdz galam.

Otro vietu un planšetdatoru  projekta noslēgumā ieguva Ralfs Cimmermanis. Lai uzņēmumam “Pixelbags” atvieglotu piekļūšanu preču datiem, Ralfs izveidojis jaunu noliktavas uzskaites risinājumu tiešsaistē. Projekta izstrādes laikā tika izmantota programma “Pyton”, jo tā ir viena no populārākajām programmēšanas valodām un programma “MySQL”, kas savukārt ir viena no populārākajām datubāžu programmām. Ralfa informātikas skolotāja Saiva Vītola, kura par skolēna pamudinājumu iesaistīties projektā dāvanā saņēma portatīvo datoru, uzsvēra, ka  par Ralfa sasniegumu milzīgs paldies pienākas viņa vecākiem, kuri ar atbalstu un ieteikumiem sekmēja projekta realizācijas gaitu.

Informāciju sagatavoja:
Siguldas VĢ klašu audzinātāju MC vadītāja Inese Berga

One thought on “SVĢ skolēnu un Siguldas uzņēmēju sadarbība

  1. Amoxicillin And Ocp [url=http://bmamasstransit.com]generic cialis overnight delivery[/url] Dutasteride Shop Amoxicillin Pink Medicine Online Pharmacy Europ No Prescription

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.