Siguldas Valsts ģimnāzijas skolēnu dalība starptautiskajā apmaiņas projektā Sigulda – Tessina

Nu jau 28 gadus Siguldas Valsts ģimnāzija sadarbojas ar Annas Frankas vārdā nosaukto reālskolu Vācijā, Tessinā. Vienā gadā mūsu skolēni dodas uz Tessinu pie vācu skolēniem, lai stiprinātu savas vācu valodas zināšanas un darbotos projektos par konkrētu tēmu. Nākamajā gadā vācu skolēni brauc pie mums uz Siguldu.

Arī šajā mācību gadā laika posmā  no 12.septembra līdz 21.septembrim divdesmit 7. un 8.klašu skolēni, kā arī  vācu valodas skolotāja Dzintra Meldere un ģeogrāfijas skolotāja Ilze Koļesnikova devās uz Tessinu , lai piedalītos projektā par tēmu “Mežs un tā vides izzināšana”.  Skolēni darbojās grupās vairāku dienu garumā un veica dažādus  projektus.

Skolēni devās uz Rīgenas salu, kur darbojās četrās grupās, veicot konkrētu uzdevumu gan mežā, vācot dabas materiālus un veidojot dabas materiālu gleznas, kā arī izveidojot Latvijas kontūru no sūnām.

Tika  veidotas zemes bumbas, ko piepildīja ar dažādu ziedu un augu sēklām, kā arī bija iespēja darboties ar dažādiem kokmateriāliem, vispirms noklausoties lekciju un apskatot prezentāciju par dažādu koku izmantošanu dažādu materiālu veidošanā. Skolēni izgatavoja no koka atslēgu piekariņus, krellītes un izgreba stabulītes.

Skolēni iepazina gan Latvijas, gan Vācijas kultūru, darbojoties kopā muzikālos projektos, kā arī piedaloties skolas estētiskās vides iekārtošanā. Mūsu skolēni iemācīja vācu draugiem latviešu tautasdziesmu “Upe nesa ozoliņu”.

Skolēniem bija iespēja doties pārgājienā dabā, iepazīstoties ar dažādiem kokiem un iegūstot informāciju, klausoties interesantu stāstījumu un demonstrējumu gida pavadībā.

Hanzas pilsētā Rostokā skolēni pētīja Hanzas laika mājas un veidoja skices, pēc kurām pēc tam tika veidoti maketi no kokmateriāla.

Šajā mācību gadā Tessinas reālskola atzīmē savu 50.dzimšanas dienu, tāpēc noslēguma pasākumā grupas savu veikumu prezentēja un sagatavoja izstādes, kuras būs apskatāmas arī citiem interesentiem.

Siguldas Valsts ģimnāzija pateicas skolēniem un īpaši viņu vecākiem par sadarbības veicināšanu.

Gaidīsim ciemiņus nākamajā mācību gadā Siguldā!

One thought on “Siguldas Valsts ģimnāzijas skolēnu dalība starptautiskajā apmaiņas projektā Sigulda – Tessina

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.