Siguldas Valsts ģimnāzijas 11.a klase uzvar konkursā “Gada klase” un dodas ekskursijā

2015. gada maijā Siguldas Valsts ģimnāzijas 10.a (tagadējā 11.a) klase ieguva gada klases titulu Siguldas novada Domes organizētajā konkursā un balvā saņēma finansējumu klases ekskursijai.
Mācību gada sākumā nolēmām doties divu dienu ekskursijā uz vienu no skaistākajām Igaunijas vietām – Sāremā salu.

24. septembrī plkst. 8.00 no rīta ,kopā ar gidi Ivetu sākām savu braucienu uz Igauniju. Iebraucot Igaunijā, pirmais apskates objekts bija Igaunijas kāpa “Tornamegi”. Tur veicām nelielu pastaigu pa koka laipām purva takā.

1

Tālāk ceļš mūs veda  uz Virtsu, lai pārceltos ar prāmi uz Muhu salu. Brauciens ar kuģi ilga 30 minūtes. Nonākuši uz Muhu salas, apmeklējām Koguvas brīvdabas etnogrāfisko ciematiņu, kur apskatījām 18.-20.gs. guļbūves mājiņas ar kaļķakmens žogiem, kā arī devāmies pastaigā uz zvejnieku piestātni, kur tika apskatītas zvejnieku laivas.

2

Tālāk, šķērsojot 3km garo dambi, iebraucām  Sāremā salā, kur pirmais apskates objekts bija Kāli meteorītu krāteris. Tā diametrs ir 110 metri un tas ir ierindots 8.vietā pasaules pazīstamāko lielo krāteru sarakstā.

Kad krāteris bija apskatīts un suvenīri sapirkti, tālāk brauciens varēja turpināties uz Sāremā galvaspilsētu.

4

Kuresāri, kur tika apskatīta 14.gs. bīskapa pils, kurā ir izvietotas ekspozīcijas par dažādiem vēstures laika posmiem. Bija iespēja arī veikt pastaigu pa pils jumtu un aplūkot Kuresāri no augšas. Pēc tam arī kopīga fotografēšanās  pie Kuresāres ostas skulptūras.

Pirmā diena jau gāja uz beigām, un pēdējais apskates objekts bija Pangu klintis. Tur varējām baudīt skaisto  un sakopto Sāremā salas burvību un doties nelielā pārgājienā pa 20 metru augstajām klintīm jūras krastā. Tālāk gar jūras krastu devāmies uz nakšņošanas vietu-  kempingu. Kopīgi gatavojām vakariņas, tad pie bagātīgi klāta galda vakariņojām, vēlāk spēlējām bumbu, relaksējāmies pirtiņā un atpūtāmies pēc iespaidiem bagātās dienas.

Nākamajā rītā cēlāmies plkst. 8.00, pabrokastojām pašu gatavoto maltīti un devāmies uz netālu esošo Anglas dzirnavu kompleksu, kas ir vienīgais Sāmsalā palikušais dzirnavkalns. Apmeklējām arī vēstures muzeju, kas atradās no dolomīta celtā mājā. Tālāk jau devāmies mājup, pa ceļam apstājoties Pērnavā. Apskatījām pilsētu un pusdienojām.  Tad nu arī ekskursija bija beigusies un devāmies atpakaļ uz Latviju. Siguldā ieradāmies vakarpusē piekusuši, bet gandarīti par neskaitāmajiem iespaidiem, ko guvām  ekskursijas laikā.

5

Paldies Siguldas novada Domei par konkursa „Gada labākā klase” organizēšanu.

Sabīne Kurciņa, Kristiāna Pacēviča
11.a klase

8  737 thoughts on “Siguldas Valsts ģimnāzijas 11.a klase uzvar konkursā “Gada klase” un dodas ekskursijā