Siguldas Valsts ģimnāzijas 8.klase komandu sacensībās “Vecrīgas kauss” iegūst 2.vietu

Siguldas Valsts ģimnāzijas 8.klašu skolēnu komanda ( Aivita Mūza 8.c, Elza Trifanova 8.c, Rihards Liekniņš 8.c, Rēzija Krastiņa 8.c, Andrejs Mudulis 8.c, Jurģis Mārtiņš Kriķis 8.c), veiksmīgi startējot un pierādot savas zināšanas ķīmijā, bioloģijā, matemātikā un ģeogrāfijā izcīnīja godpilno 2.vietu Valsts ģimnāziju 8. klašu komandu sacensībās dabaszinībās un matemātikā.

20160127_151619

Tas, ka šī olimpiāde bija neierastāka un nedaudz citādāka, atklāja paši skolēni. Un ne vienmēr viss ierastais un zināmais ir tas labākais. Reizēm ne tikai individuālās zināšanas ir ceļš uz goda pjedestālu, šoreiz ļoti būtiska nozīme bija komandas darbam un spējai sastrādāties, kas, spriežot pēc iegūtās 2. vietas, mūsu komandai izdevās godam. Ieskatam arī pašu dalībnieku viedoklis un vērtējums par olimpiādi, jo ne tikai iegūtā vieta un pieredze ir svarīga, būtiskas ir arī emocijas un prieks par strādāšanu plecu pie pleca kopīga mērķa sasniegšanai.

Šī olimpiāde bija ļoti atšķirīga no citām, kurās es esmu bijusi. Bija daudzveidīgāki un neierasti uzdevumi. Bija ļoti svarīgi, lai grupas strādātu kopā, un katram bija jāieliek savs ieguldījums uzdevumu pildīšanā. Uzdevumi bija jāveic dažādos ‘’punktos un kārtās.”

“Bioloģijā bija gan jāpēta augu un dzīvnieku daļas mikroskopā, gan jāparāda savas zināšanas par augiem un dažādu dzīvnieku, putnu uzturu. Ķīmijā bija jāparāda savas zināšanas par vielām, to agregātstāvokļiem, šķīdību ūdenī. Bija jāprot atdalīt dažādas vielas un arī tās sajaukt, noteikt, kas mainās, tās sajaucot. Bija arī jāatbild uz jautājumiem saistībā ar visām olimpiādes tēmām. Beigās bija jāprot uzbūvēt tilts no dotajiem izejmateriāliem, kas būtu pietiekami izturīgs, lai noturētu konkrētu priekšmetu. “

“Man ļoti patika šī olimpiāde un es noteikti nenožēloju, ka tajā piedalījos. Ja būtu iespēja, es piedalītos vēl kādu reizi. Varēju pārbaudīt savas zināšanas ķīmijā un bioloģija, kā arī uzzināt ko jaunu un atrast lietas, kuras vēlos noskaidrot un izzināt tālāk. Protams, olimpiāde palīdzēja atcerēties arī kādus aizmirstus sīkumus un detaļas. Ļoti nedaudzas reizes esmu bijusi olimpiādēs, kurās ir jāstrādā komandās un kurās ir tik daudzveidīgs uzdevumu klāsts. Tā bija jauna un noderīga pieredze.”

Apsveicam komandu ar lielisko panākumu, kā arī novēlam degsmi un tādu pašu aizrautību, piedaloties turpmākajos konkursos!

Informāciju sagatavoja:
Ilona Brakovska

11 thoughts on “Siguldas Valsts ģimnāzijas 8.klase komandu sacensībās “Vecrīgas kauss” iegūst 2.vietu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.