Siguldas Valsts ģimnāzijā norisinājies atklātais čempionāts ātrajā šahā

Siguldas Valsts ģimnāzijā 18. martā bija dzirdamas bērnu balsis gandrīz no visiem Latvijas reģioniem.

DSC_0324

Ģimnāzijas atklātais čempionāts ātrajā šahā bija pulcējis 35 dalībniekus no Ventspils, Dobeles, Jūrmalas, Rīgas, Inčukalna un Siguldas. Turnīrā katram dalībniekam bija jānospēlē 7 spēles, un tā bija laba iespēja skolēniem no Siguldas Valsts ģimnāzijas (SVĢ) un Laurenču sākumskolas (LSS) mērot spēkus ar mazāk pazīstamiem  oponentiem.

DSC_0402

Lai arī cīņas bija spraigas un dažam gados jaunākam dalībniekiem reizēm acīs pat pavīdēja pa bēdu asarai, tomēr turnīra rezultātus var vērtēt kā ieguvumu katram dalībniekam.

DSC_0336
Māris Miglinieks

Pirmo vietu ar 7 izcīnītiem punktiem no 7 iespējamiem pārliecinoši ieguva SVĢ 11. klases skolnieks Māris Miglinieks. Otro vietu ar 6 punktiem ieguva Daniels Rafaels Siders no Ventspils 4. vidusskolas, bet trešajā ar 5 punktiem ierindojās Aleksandrs Smirnovs no Jūrmalas Jaundubultu vidusskolas. Citi Siguldas skolēni ierindojās šādās vietās: Ernests Aļļis, SVĢ – 5. vieta (5 punkti), Renārs Vanags, LSS – 12. vieta (4 p.), Jurģis Pētersons, SVĢ – 15. vieta (4 p.), Kārlis Lielmanis, LSS – 19. vieta (3,5 p.), Krišjānis Gercāns, LSS – 20. vieta (3,5 p.), Kārlis Dzintars, LSS – 31. vieta (2 p.), Liveta Birzgale, LSS – 34. vieta (2 p.).

Rezultāti pieejami šeit:  http://chess-results.com/tnr212910.aspx?lan=1&art=1&wi=821

DSC_0318
Sandra Harlinska

Atbraukušo bērnu treneres Ilze Burkevica no Ventspils un Imanta Abula no Dobeles uzteica patīkamo turnīra atmosfēru un izteica novēlējumu, lai turnīrs kļūtu regulārs. Šaha turnīrs Siguldas Valsts ģimnāzijā ir labs papildinājums šī mācību gada sākumā atsāktajai šaha pulciņa darbībai, kuru vada kādreizējā Latvijas jauniešu izlases  dalībniece meistarkandidāte Sandra Harlinska. S.Harlinska sadarbībā ar SVĢ fizikas skolotāju Jāni Bukinu arī veica šaha turnīra rīkošanas darbus.

DSC_0444

Bildes no pasākuma pieejamas mūsu Facebook lapā.

Informāciju sagatavoja
Visvaldis Gercāns,

šaha meistarkandidāts

37 thoughts on “Siguldas Valsts ģimnāzijā norisinājies atklātais čempionāts ātrajā šahā

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.