Ģimnāzisti piedalās 6.Jauniešu Saeimā

Siguldas Valsts ģimnāzijas skolēni – Sindija Armanoviča, Paula Kristiāna Lāce, Ramona Striķe un Jānis Ādamsons piektdien, 29.aprīlī, piedalījās 6.Jauniešu Saeimā.

6.Jauniešu Saeimas dalībnieki tika ievēlēti publiskā balsojumā, sacenšoties ar savām idejām par valsts izaugsmi un attīstību, par drošību, kā arī par izglītības attīstības problēmām.  Projekta dalībnieku iesniegtās idejas apkoptas četrās tematiskās deklarācijās, kuras jaunieši pilnveidoja, strādājot četrās nozaru komisijās un debatējot no Saeimas tribīnes.

R.Striķe un J.Ādamsons darbojās Eiropas lietu komisijā. Apspriežamie jautājumi bija par jauniešu iespējām strādāt, kā arī Latvijas kā ES dalībvalsts lomas stiprināšanu. S.Armanoviča darbojās aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā, ko vadīja 12. Saeimas deputāts A.Latkovskis. bet P.Lāce – izglītības, kur apsprieda problēmas, kas saistās ar vispārējās vidējās un  augstākās izglītības sistēmas pilnveidošanu.

Noslēguma debatēs tika piedāvāti risinājumi, pieņemtas deklarācijas. Jauniešu Saeimas sēdi vadīja LR Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

 

Informāciju sagatavoja:
Siguldas Valsts ģimnāzijas
Sabiedrisko zinību MC vadītāja A.Ūdre

3 thoughts on “Ģimnāzisti piedalās 6.Jauniešu Saeimā

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.