Siguldas Valsts ģimnāzijas skolniecei Lotei Katrīnai Cērpai latviešu valodas un literatūras valsts olimpiādē 2.vieta

4.aprīlī Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskajā centrā norisinājās 42.latviešu valodas un literatūras valsts olimpiādes 8.-9.klasei trešais posms. Novadu un pilsētu olimpiādē kopumā piedalījās 1548 skolēni, savukārt valsts olimpiādē piedalījās 88 skolēni – starp tiem arī Siguldas Valsts ģimnāzijas 9.m klases skolniece Lote Katrīna Cērpa. 5.maijā Valsts izglītības un satura centrā notika laureātu apbalvošana, kurā Lote saņēma medaļu un diplomu par iegūtu 2.vietu.

IMG_20160505_124426

Lote stāsta: “Tā bija vissmagākā un sarežģītākā olimpiāde. Trīs stundas es it kā atrados kādā citā pasaulē, biju pilnībā ierauta uzdevumos. Vispirms man bija jāatbild uz jautājumiem par latviešu kultūru – par Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, Dainu skapi, jaunāko mākslas pasaulē, rakstnieku pieminekļiem un jaunlatviešiem. Kā redzat, nav jābūt tikai grāmatu lasītājam – ir jāseko tam, kas notiek Latvijas kultūras telpā vispār.

Pēc tam man bija jāanalizē Ārijas Elksnes dzejolis ”Nav latviskums rūtainos brunčos” un Imanta Ziedoņa 1986.gada runas fragments. Šajos tekstos bija jāskaidro atsevišķu frāžu nozīme un autoru leksikas īpatnības, jāatrod galvenā doma, kopīgais un atšķirīgais, jāsalīdzina tas ar savu dzīves pieredzi. Paralēli tika pārbaudītas literatūras teorijas zināšanas un pieturzīmju lietojums.

Pēc šo uzdevumu izpildīšanas man likās, ka vairāk neko nespēju, taču… bija vēl jāraksta pārdomu darbs. Es izvēlējos rakstīt par savu tautu. Gribēju pateikt TIK daudz, taču spēka gandrīz nebija.

Kad olimpiāde beidzās, biju pārliecināta, ka esmu uzrakstījusi ļoti, ļoti slikti, ka noteikti būšu pēdējā vai vismaz priekšpēdējā. Tāpēc milzīgs pārsteigums 11.aprīlī bija ziņa no latviešu valodas skolotājas, ka esmu ieguvusi 2.vietu valstī. Ar mani priecājās gan ģimene, gan klasesbiedri, gan citi man tuvie cilvēki.”

Kamēr skolēni pildīja olimpiādes uzdevumus, skolotāji tikās ar dzejnieci Māru Zālīti. Visspilgtāk prātā palikuši viņas vārdi par latviešu valodas skolotāja nozīmīgumu: “Sporta skolotājs trenē ķermeni, matemātikas vai fizikas skolotājs attīsta domāšanu, bet literatūras skolotājs audzina tautu. Jo tauta ir tad, ja tā lasa vienus darbus, skatās vienas izrādes, glabā un kopj vienu valodu. Tas ir mūsu kultūras kods, mūsu izdzīvošanas kods.”

Skatoties uz tādiem jauniešiem kā Lote, rodas pārliecība, ka latviešu tauta ne tikai izdzīvos, bet arī dzīvos. “Man ļoti patīk teātris, jo tur ir apvienoti visi mākslas veidi: vizuālā māksla, literatūra, mūzika, deja. Šogad esmu noskatījusies jau 12 izrādes. Man patīk arī latviešu literatūra, jo tajā ir tik plašs vārdu krājums, ko var atrast tikai dzimtajā valodā. Īpaši priecē jaunā romānu sērija “Mēs. XX gadsimts”, kurā apvienojušies labākie jaunie autori,” stāsta Lote.  Viņa labprāt muzicē, spēlē teātri, piedalās pasākumos un mīl latviešu kultūru. Ne velti Lote olimpiādē pārdomu darbam bija izvēlējusies Džona Ficdžeralda Kenedija vārdus: “Neprasi, ko tava valsts tev var dot, prasi, ko tu pats vari darīt savas valsts labā!”

 Lai Lotei izdodas visi iecerētie darbi!

 

Informāciju sagatavoja:
Iveta Celmiņa, Siguldas Valsts ģimnāzijas latviešu valodas skolotāja

65 thoughts on “Siguldas Valsts ģimnāzijas skolniecei Lotei Katrīnai Cērpai latviešu valodas un literatūras valsts olimpiādē 2.vieta

 1. Nausea And Amoxicillin [url=http://cialibuy.com]Buy Cialis[/url] Kamagra Dosis Maxima Keflex And Sore Throat Propecia Potenzstorungen

 2. Howdy, i read your blog from time to time and i own a similar one and i was just wondering if you
  get a lot of spam feedback? If so how do you reduce it,
  any plugin or anything you can advise? I get so much lately it’s
  driving me insane so any assistance is very much appreciated.

 3. you are in reality a excellent webmaster. The website loading speed is incredible.
  It seems that you are doing any distinctive trick. Also,
  The contents are masterwork. you have performed a wonderful process in this
  topic!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.