9.klašu izglītojamie rāda IT prasmes Ventspilī

capture

Nedēļas nogalē, 10. un 11. novembrī, ar fināla kārtu Ventspilī noslēdzās konkurss radošā tehnoloģiju pielietošanā skolēniem no 1. līdz 12. klasei “Ventspils IT izaicinājums”.  Fināla kārtā divu dienu garumā 160 skolēnu un skolotāju no visas Latvijas piedalījās konkursa uzdevumu veikšanā, atpūtās izklaides pasākumos, darbojās radošajās darbnīcās un iepazina Ventspili ekskursijās.

Ceturtdien, 10. novembrī, skolēni dažādās norises vietās veica konkursa fināla uzdevumus. Siguldas Valsts ģimnāzijas komanda, kuras sastāvā bija Daniels Dambītis( 9.c) Mārtiņš Zemlītis (9.b) un Marks Cimermanis (9.b) Ventspils Augstskolā, pielietojot savas radošās IKT prasmes, veidoja mācību materiālus par mācību satura tēmu “Livonijas pilsētas”. Pirmās dienas noslēgumā skolēni Ventspils Jauniešu mājā pulcējās uz izklaides pasākumu, kurā skolēnus izklaidēja Ventspils Mūzikas vidusskolas jauniešu mūzikas grupa un apvienība “Transleiteri”.

Konkursa otrajā dienā, 11. novembrī, skolēni un viņu skolotāji devās ekskursijā iepazīt Ventspili. Dalībnieki viesojās Ventspils Jaunrades namā,  Kurzemes Democentrā,  Ventspils Augstskolā, Ventspils Tehnikumā, kā arī piedalījās SIA “Aspired” un IT izglītības fonda “Start(IT)” radošajās darbnīcās.

Konkurss noslēdzās ar svinīgo apbalvošanu Ventspils Augstskolā. Klātesošos uzrunāja un sveica Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, Ventspils Augstskolas rektora v.i. Kārlis Krēsliņš, SIA “Microsoft Latvia” vadītāja Renāte Strazdiņa, kā arī IT izglītības fonda “Start(IT)” pārstāvis Agris Traškovs.

Konkursa organizētāji solīja turpināt konkursu nākamajā gadā, aicinot pievienoties jaunus talantus, kuri pieņem IT izaicinājumu.

Informāciju sagatavoja:

skolotāja Indra Upīte -Dambīte

One thought on “9.klašu izglītojamie rāda IT prasmes Ventspilī

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.