Ģimnāzijā viesojas Kembridžas Universitātes students Ojārs Vilmārs Ratnieks

Šā gada 6.decembrī  Siguldas Valsts ģimnāzijas  matemātikas klašu skolēniem bija iespēja tikties ar 2013.gada absolventu Ojāru Vilmāru Ratnieku, kurš nu jau otro mācību gadu studē  datorzinātnes vienā no pasaulē prestižākajām augstskolām – Kembridžas Universitātē. Par spīti tam, ka Latvija ir vienīgā Eiropas valsts, kuras vidusskolas beidzēja diploms netiek uzskatīts par konkurētspējīgu pieteikumu Kembridžas Universitātē, šobrīd Kembridžā studē 18 latvieši. Ojāram Vilmāram iespēja iestāties šajā universitātē radās, pateicoties viņa izcilajiem sasniegumiem dažādās starptautiskajās informātikas olimpiādēs jau vidusskolas laikā, kā arī vienam studiju gadam Latvijas Universitātē.

Ojārs Vilmārs pastāstīja, ka studijas Kembridžā ir ārkārtīgi intensīvas, tā ka sabiedriskajai dzīvei daudz laika neatliek, tomēr viņš turpina nodarboties ar savu iemīļoto sporta veidu – basketbolu.

Vēl viens izaicinājums Ojāram Vilmāram šovasar bijusi prakse Google birojā Amerikā, slavenajā Silīcija ielejā Kalifornijā. Uz tikšanos sanākušie skolēni uzdeva dažnedažādus jautājumus par absolventa Amerikas pieredzi. Ojāra Vilmāra atbildēs komiskais savijās ar nopietno, visam cauri tomēr izskanot atziņai, ka, par spīti Amerikas valdzinājumam, viņa meklējumi vēl turpinās, jo īsti negribētu būt tikai maza skrūvīte lielajā mehānismā.

Saprotams, ka Ojāra Vilmāra sasniegtais ir daudzu mūsu skolēnu sapnis. Kā to īstenot? Ojārs Vilmārs saka, ka vajag ticēt un mēģināt, un visus savus spēkus veltīt tam, kas patīk un izdodas.

Sirsnīgs paldies Ojāram Vilmāram Ratniekam par laiku, kuru viņš veltīja, lai iedvesmotu mūsu skolēnus! Un novēlam veiksmīgas turpmākās studijas!

Informāciju sagatavoja:

 skolotāja Ilze Zīriņa-Eglīte