Izglītojamie piedalās spēlē “Jaunie Rīgas sargi”

Piektdien, 2.decembrī, četras komandas no Siguldas Valsts ģimnāzijas piedalījās piedzīvojumu un izaicinājumu spēlē „Jaunie Rīgas sargi”. Tā ir aizraujoša, patriotiska spēle ar fiziskiem pārbaudījumiem; gan orientēšanās elementiem;  gan zināšanām par  Latvijas vēsturi. Katra komanda ieradās ar savu karogu; nosaukumu un devīzi, žūrijas priekšā vajadzēja pamatot, ko katra no tām var dot Latvijai.

more-2016-1-of-1

Sacensību sākumā bija jāapgūst jaunas zināšanas un prasmes pirmās medicīniskās palīdzības sniegšana āra dzīves apstākļos, pārvietošanās pēc kartes un kompasa – orientēšanās ABC; mītnes iekārtošana āra dzīves apstākļos; sakari (Morzes ābece, semafors, un radiosakari); ekipējuma komplektēšanas principi un sagatavošana līdzņemšanai; ieroču mācība, pārvietošanās taktika.

Pēc tam sākās komandu spēle „Misija”. Spēles misija tiek izspēlēta pēc leģendas, kas balstīta uz patiesiem, konkrētā reģiona vēstures notikumiem un jāparāda prasmes visās iepriekš pieminētajās disciplīnās.

more-2016-1-of-1-15

Starp 17 dalībniekiem 1. vietu ieguva 11.a klases komanda „Vētras putni”: Madis Ciglis; Magda Cigle (10.b); Linards Krastiņš; Monta Meistere; Nauris Strautnieks; Justīne Timermane (klases audzinātāja Inese Berga).

3.vietu ieguva  9.c klases komanda „Piparmētras”: Roberts Bērze; Elizabete Brača; Līva Brēmane; Renārs Knēža; Oto Laiva; Rihards Liekniņš; Aivita Mūze (klases audzinātāja Indra Upīte – Dambīte). Godam cīnījās arī 12.c klases „PMKLA divīzija” (klases audzinātāja Ilona Brakovska)  un  9.c klases otra komanda “Traktoristi”.

20161202_103738

Uzvarētāji balvā saņem  braucienu uz  Gaisa spēku aviācijas bāzi Lielvārdē un Siguldas  Domes, Aizsardzības ministrijas un Nacionālo Bruņoto spēku  sarūpētos  suvenīrus.

 

Informāciju sagatavoja skolotājas Indra Upīte-Dambīte un

Ilona Brakovska