Aicinām uz rokdarbu izstādi “pIELAIKO cepuri!”

Siguldas Valsts ģimnāzijas 7. un 8.klašu izglītojamās jau novembrī pētīja mākslas darbus, lai vienu no tiem izmantotu kā ierosmes avotu kompozīciju izveidei ziemas galvassegai. Vienu no kompozīcijām katra ir realizējusi arī praktiski, izmantojot adīšanas un citas tekstiltehnikas, ar daudzveidīgiem tekstilmateriāliem radot cepures, ausu sildītājus un dažādas citas galvassegas, kas sildīs ne tikai ausis, bet arī acis un sirdi.

7.klašu izglītojamās apguva dažādus adījuma tehniskos zīmējumus, taču 8.klašu meitenēm bija jāiekļauj darbā divu vai vairāku krāsu adījuma raksts. Darba tapšanas process tika atspoguļots planšetēs.

Labākie darbi tiks sūtīti uz Latvijas Mājturības pedagogu biedrības sadarbībā ar Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāti, Valsts izglītības satura centru, Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra organizēto  13.atklātās mājturības un tehnoloģiju olimpiādes „Gadalaiki – ziema” (tekstila tehnoloģijās) 1.kārtu.

Mākslinieciski radošo darbību tekstilā iespējams apskatīt Siguldas Valsts ģimnāzijas bibliotēkā līdz 2017.gada 20.janvārim.

Izsakām pateicību par atbalstu materiālu iegādē izglītojamo vecākiem!

Turēsim īkšķus par olimpiādes dalībniecēm, izturot sīvo konkurenci valsts mērogā!

 

Informāciju sagatavoja:

 mājturības un tehnoloģiju skolotājas Anita Millere un Kristīne Apine