Ģimnāzijā risinās diskusija par Eiropas Savienības perspektīvēm

Siguldas Valsts ģimnāzijas 12. klašu skolēniem 25.aprīlī, audzināšanas stundā bija iespēja tikties ar sabiedrībā pazīstamiem politologiem un diskutēt par Eiropas Savienību. Pie skolēniem viesojās LU Sociālo Zinātņu fakultātes profesore Žanete Ozoliņa un pasniedzēja Sigita Struberga, kā arī Ārlietu ministrijas pārstāvis Raitis Ādamsons.

Profesore Ž.Ozoliņa iepazīstināja ar Eiropas Komisijas vadītāja Žana Kloda Junkera Balto grāmatu par Eiropas nākotnes scenārijiem un uzsvēra, ka Romas līguma 60. gadadiena tiešām ir izšķirošais brīdis, kad lemt, pa kuru ceļu tālāk iet Eiropas Savienībai. Tomēr plāniem jābūt konkrētiem un praktiski realizējamiem. Eiropas Savienība ir dilemmas priekšā – vai esam gatavi spert nākamo soli uz priekšu , īpaši jau pēc Brexit. Doktorante S.Struberga sīkāk pētījusi jaunās paaudzes kara aspektus un norādīja, ka būtiska loma ir informācijas karam, kas ir mērķtiecīga, aktīva propagandas kampaņa. R.Ādamsons padalījās iespaidos, darbojoties diplomātiskā dienestā ES valstīs.

Aktīvākie diskutētāji un jautājumu uzdevēji saņēma vērtīgas balvas, bet ģimnāzijas bibliotēkai tika uzdāvinātas grāmatas par ES.

Informāciju sagatavoja:

Sabiedrisko zinību Metodiskā centra vadītja A.Ūdre