Ģimnāzistiem panākumi Latvijas Skolu orientēšanās kausa otrajā posmā

 

Trešdien, 5. aprīlī, Tērvetē aizvadīts Latvijas Skolu orientēšanās kausa otrais, Kurzemes-Zemgales posms. Par godalgotām vietām sacentās kopumā 33 skolas, taču pirmo vietu kopvērtējumā ar ļoti pārliecinošu rezultātu izcīnīja Carnikavas pamatskola.

Uz starta līnijas šodien stājās teju 200 dalībnieki četrās vecuma grupās – tie, kam 12 gadi un jaunāki (SV4 grupa), tie, kam no 13 līdz 14 gadiem (SV3 grupa), tie, kam no 15 līdz 16 gadiem (SV2 grupa), un tie, kam 17 līdz 19 gadi (SV1 grupa). Sprinta distance jaunos sportistus veda pa Tērvetes Dabas parka teritoriju, kur apvidu raksturo mežs ar blīvu ceļu un taku tīklojumu. Par orientieri jaunieši varēja izmantot daudzos cilvēka veidotos objektus – soliņus, informācijas stendus un koka figūras.

Toties par otro un trešo vietu skolu kopvērtējumā izvērsās visai spraiga cīņa, sacenšoties pirmā posma uzvarētājai Siguldas Valsts ģimnāzijai un 2016. gada Vislatvijas labākajai skolai orientēšanās sportā – Jelgavas Spīdolas ģimnāzijai. Spēcīgāki tomēr bija skolēni no Siguldas Valsts ģimnāzijas – viņiem jelgavniekus izdevās apsteigt par 14 punktiem un ierindoties otrajā vietā.

Starp jaunietēm (S1 grupa) par pārliecinošu līderi jau otrajā posmā pēc kārtas kļuva Magda Cigle, 2 km garo distanci veicot 12 minūtēs un 56 sekundēs.

Puišu konkurencē (S2 grupā) vislabāk orientēšanās šodien veicās Nilam Ciglim no Siguldas Valsts ģimnāzijas (11:18) – otrās vietas ieguvēju Ralfu Jāni Eižvertiņu no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas viņš apsteidza par 13 sekundēm. Tikmēr trešajā vietā – Emīls Ģērmanis no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas (12:51).

Divi posmi aiz muguras, bet divi – vēl priekšā! Latvijas Skolu orientēšanās kauss turpināsies 12. aprīlī ar Vidzemes-Latgales posmu Lubānas novada Ezerniekos. Bet vēl nedēļu vēlāk, 19. aprīlī Jelgavā, kur vienkopus tiksies arī labākie no reģioniem, tiks izcīnīts Vislatvijas labākās skolas tituls orientēšanās sportā.

Informācija: www.lof.lv