Siguldas Valsts ģimnāzija – Vislatvijas labākā skola orientēšanās sportā!

Trešdien, 19. aprīlī, Jelgavā noslēdzies Latvijas Skolu orientēšanās kausa pēdējais posms. Vislatvijas labākās skolas titulu orientēšanās sportā 2017. gadā un galveno balvu – SportIdent atzīmēšanās komplektu skolai – izcīnījusi Siguldas Valsts ģimnāzija.

Tuvākos sekotājus, aizvadītā gada uzvarētājus no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, Siguldas Valsts ģimnāzijas skolēni apsteidza par 29 punktiem, izcīnot 2938 punktus no maksimāli iegūstamajiem 3000. Savukārt trešo vietu ar 2856 punktiem izcīnīja Valmieras Pārgaujas ģimnāzija.

Uz starta līnijas Jelgavā, Pasta salā, šodien stājās mazliet vairāk nekā 300 skolēni četrās vecuma grupās – tie, kam 12 gadi un jaunāki (SV4 grupa), tie, kam no 13 līdz 14 gadiem (SV3 grupa), tie, kam no 15 līdz 16 gadiem (SV2 grupa), un tie, kam 17 līdz 19 gadi (SV1 grupa).

Noslēguma posmā notika gan pēdējais kvalifikācijas posms, gan pusfināls, kurā tikās paši labākie no visiem kvalifikācijas (jeb reģionālajiem) posmiem. Pusfinālam automātiski kvalificējās katras grupas reģionālo posmu pirmās un otrās vietas ieguvēji, lai labākie no pusfināla savukārt cīnītos par vietām finālā.

Siguldas Valsts ģimnāzijas komandā startēja un par uzvaru skolu kopvērtējumā cīnījās: Kristīne Brunere (7.c), Magda Cigle (10.b), Nils Ciglis (7.c), Ronalds Lūkins (8.a), Jēkabs Niklāvs Janovs (9.b), Viesturs Veits (10.a) un Kristaps Bruners (11.a).

Finālā starp jaunietēm (S1 grupa) ātrākā bija Magda Cigle no Siguldas Valsts ģimnāzijas, 1,4 km garo distanci veicot 10 minūtēs 4 sekundēs un pārspējot otrās vietas ieguvēju, Signi Sirmo no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, (skolu, kas kļuva par 2016. gada Skolu kausa uzvarētājiem), par 7 sekundēm. Tikmēr trešajā vietā, atpaliekot 1 minūti 10 sekundes, ierindojās Lilita Saulīte no Ērgļu vidusskolas. Jauniešu konkurencē (V1 grupa) spēcīgākais 1,5 km garajā distancē bija Uldis Upītis no Saulkrastu vidusskolas ar rezultātu 9 minūtes 10 sekundes, bet Rihards Krūmiņš no Jelgavas Valsts ģimnāzijas, iepaliekot 10 sekundes, ieguva otro vietu. Trešais – Kristaps Bruners no Siguldas Valsts ģimnāzijas (9:32).

Meiteņu konkurencē vecumā no 15 līdz 16 gadiem (S2 grupā) uzvaru izcīnīja Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas skolniece Anna Emīlija Suta, 1,1 km garo distanci veicot 8 minūtēs 32 sekundēs. Uzvaru viņa izcīnīja ar nieka sekundes pārsvaru pār tuvāko sekotāju Elzu Ķuzi no Druvas vidusskolas. Trešajā vietā – Kristīne Brunere no Siguldas Valsts ģimnāzijas, no uzvarētājas atpaliekot 9 sekundes. Puišu konkurencē (V2 grupā) uz pjedestāla kāpa vien divi dalībnieki, jo atlikušie četri distancē pamanījās izlaist kontrolpunktu. Pirmajā vietā – individuāli startējošais Dāvis Šolmanis (9:27), bet 2 sekundes lēnāks – Nils Ciglis no Siguldas Valsts ģimnāzijas.

Latvijas Skolu orientēšanās kauss notika kopumā četros posmos, no kuriem trīs – Rīgā, Tērvetē un Lubānas novadā – bija reģionālie, bet viens – finālposms Jelgavā.

Informācija: http://skolukauss.lof.lv