Siguldas Valsts ģimnāzijas komanda uzvar valsts „Novadu spēlēs”

LU Sociālo zinātņu fakultātes Socioloģijas nodaļas organizētās „Novadu spēles” valstī notiek jau astoto gadu un 7. aprīlī arī Siguldas Valsts ģimnāzijas komanda tajās piedalījās. Gatavošanās šīm spēlēm veicināja jauniešu interesi par reģionālo attīstību un pētniecību, novada vēsturisko izpēti, prasmi sadarboties. Konkursa pirmajā kārtā bija jāiesniedz pētnieciskais darbs „Uzņēmējdarbība manā novadā: iespējas un izaicinājumi”, kurā jāatspoguļo novada vēsture, jāsniedz novada ekonomiskais, kultūras un vides raksturojums, kā arī dzīves kvalitātes dimensijas.

LU Sociālo zinātņu fakultātes zālē komandām bija jāprezentē radošais mājas darbs – Siguldas novada vizītkarte, devīze un logo. Prezentāciju papildināja Lauras Kļaviņas flautas solo.

Pēc tam notika erudīcijas konkurss par Latvijas reģionālās attīstības jautājumiem, bet pēdējā kārtā komandām bija jāparāda prasmes komunikācijā un argumentācijā, veidojot prezentāciju – analīzi un nākotnes vīziju par uzņēmējdarbības iespējām reģionā un Latvijā. Konkursa žūrija, kurā darbojās Latvijas Universitātes pasniedzēji, nopietni izvērtēja visas spēļu kārtas.

Latvijas skolu komandas bija nopietni gatavojušās spēlei, un tajā spraigā cīņā uzvarēja Siguldas Valsts ģimnāzijas komanda, iegūstot 1. vietu valstī. Komandas dalībnieki – S.Upīte, P.Bērziņš, L.Kļaviņa, R.Strautmalis, H.Kisils un J.Timermane. Jau gatavojoties spēlēm, pēc mācību stundām, šie skolēni ar interesi un atbildības sajūtu piedalījās komandas darbā, prezentācijas sagatavošanā, kā arī parādīja labas zināšanas erudīcijas konkursā.

Informāciju sagatavoja:

Sabiedrisko zinātņu Metodiskā centra vadītāja A.Ūdre