Skolēni saudzē dabas resursus

“Zaļā josta” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, AS “Latvijas valsts meži”, SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Clean R” un SIA “AP Kaudzītes” ik gadus rīko makulatūras vākšanas konkursus un apvieno simtiem izglītības iestāžu un tūkstošiem bērnu, lai, vācot makulatūru, kopīgi saudzētu un taupītu dabas resursus, tādējādi vēršot bērnu un jauniešu uzmanību makulatūras šķirošanas nepieciešamībai un nozīmei ikdienas dzīvē, kā arī veidotu izpratni, ka pareizi sašķiroti un pārstrādei nodoti atkritumi kļūst par vērtīgām izejvielām jaunu produktu ražošanā. Šis ir jau divpadsmitais Vislatvijas makulatūras vākšanas konkursa norises gads.

Arī Siguldas Valsts ģimnāzijas 9. c klases (audzinātāja I. Upīte-Dambīte) un 11.b klases  (audzinātāja A. Ūdre) skolēni atsaucās šim aicinājumam un jau no 20.decembra vāca makulatūru, kopā nododot gandrīz 1,7t , tādējādi izglābjot vismaz 27 kokus.

Konkursa uzvarētājus noteiks gan pēc savāktā makulatūras apjoma uz vienu izglītības iestādes skolēnu, gan pēc kopējā izglītības iestādes savāktā makulatūras apjoma.
Konkursa rezultāti tiks apkopti un paziņoti 2017. gada 8.maijā, noskaidrojot, kuras skolas tiks pie vērtīgām balvām no “Zaļā josta” un konkursa atbalstītājiem, kā arī vērtīgajām vides izziņas ekskursijām, ko uzvarētājiem sarūpējusi AS “Latvijas valsts meži”. Konkursa organizatori ar pārsteiguma balvām apbalvos arī centīgākos skolēnus – aktīvākos makulatūras vācējus.

Informāciju sagatavoja:

9.c klases audzinātāja I.Upīte-Dambīte