Siguldas Valsts ģimnāzijā viesojas Saeimas deputāts R.Ražuks

Siguldas Valsts ģimnāzijā 28.aprīlī viesojās 12.Saeimas deputāts Romualds Ražuks, akcijas “Atpakaļ uz skolu” ietvaros. To rīko Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar  jaunatnes organizāciju „Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai”. Tās ietvaros aptuveni 100 Eiropas lietu ekspertu dodas uz skolām, lai skolēniem stāstītu par savu darba ikdienu un Eiropas Savienības aktualitātēm. Daļai ekspertu tā ir atgriešanās dzimtās skolas sienās, tomēr akcijas ietvaros eksperti labprāt apciemo arī skolas, kuras ir pieteiktas dalībai akcijā.

Romualds Ražuks ir lietuviešu izcelsmes Latvijas ārsts un politiķis. Bijis otrais Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs, pēc tam Saeimas deputāts un Jūrmalas domes priekšsēdētājs. Šajā tikšanās reizē ar 10 a klasi, R.Ražuks pastāstīja par savu ieguldījumu neatkarības atgūšanā. Viņš aktīvi darbojies barikāžu laikā un ir 1991.gada barikāžu dalībnieku atbalsta fonda dibinātājs un valdes loceklis. Barikāžu laika Latvijas Tautas frontes  priekšsēdētājs (1990. – 1992.g.). Viņa vadībā tika pieņemts lēmums par stratēģiski svarīgu objektu sargāšanu un 1991.gada 13.janvāra tautas manifestācijas rīkošanu Rīgā, lai nepieļautu militāro apvērsumu vērstu pret Latvijas neatkarību.

Skolēniem tika dota iespēja uzzināt par Eiropas Savienības aktualitātēm, sadarbību ar citu ES valstu partneriem, ES finansētu projektu īstenošanu un Latvijas interešu pārstāvību ES.

10. a klases skolēni bija zinoši, prata atbildēt uz uzdotajiem jautājumiem, par to saņemot balvas.

Informāciju sagatavoja:

Sabiedrisko zinību Metodiskā centra vadītāja A.Ūdre