Siguldas Valsts ģimnāzija mācību procesā izmantos robotus

Mācību procesa uzlabošanai Siguldas Valsts ģimnāzijā iegādāti 15 STEM (science, technology, engineering and mathematics) izglītības roboti mBot Ranger. Robotus plānots izmantot pamatskolas mācību priekšmetā Datorika – algoritmiskās un radošās domāšanas veicināšanai.

Robotus iespējams salikt 3 dažādos veidos un vēlāk iespējams iegādāties papildus sensorus un detaļas, robota tehnisko iespēju papildināšanai.

Iekārtu iespējams savienot ar mobilajām ierīcēm un datoru, izmantojot Bluetooth un USB. Savienojot robotu ar mobilo telefonu vai planšetdatoru, izmantojot Makeblock aplikāciju, iespējams veikt vienkāršas darbības – vadīt robotu dažādos virzienos, ieslēgt robota augšpusē esošo led apgaismojumu un veikt citu pamata funkciju apskatu.

Papildus tam, izmantojot Scrach videi līdzīgu risinājumu, iespējams izveidot savu programmas interfeisu un izmantojot divus elektromotorus un robota pamatplatē iebūvēto sensorus (Light sensor, Ultrasonic sensor, Line follower, Gyroscope, Temp sensor, Sound sensor), pielietojot algoritmiskās domāšanas prasmes, veidot savu unikālu programmu robota kontrolēšanai.

Pieslēdzot robotu datoram, iespējamas līdzīgas darbības – ar scratch (grafiskā programmēšana) rīku palīdzību, veidot savu unikālu algoritmu, kuru robots pildīs, kā arī iespējams grafisko programmu konvertēt java valodā un programmu papildināt koda veidā.

Pateicoties robotiem, skolēniem aizraujošā un radošā veidā būs iespējams apgūt algoritmiskās domāšanas prasmes.

Informāciju sagatavoja:
direktora vietnieks IKT  jomā Ralfs Miķelsons