Siguldas Valsts ģimnāzijas šahistu panākumi Olaines šaha turnīrā

Siguldas Valsts ģimnāzijas šahisti sestdien,  25.novembrī  piedalījās Olaines atklātajā bērnu un jauniešu šaha turnīrā, ko organizēja Olaines šaha klubs sadarbībā ar Latvijas Šaha federāciju, Rīgas šaha federāciju un Olaines sporta centru. Sacensībās piedalījās 127 jaunie šahisti – iesācēji un šahisti ar ne augstāk par 2.sporta klasi no Rīgas, Kuldīgas, Olaines, Dundagas, Limbažiem un Ventspils.  Rūdolfs Aleksandrs Strods, 11.a klase,  apliecināja, ka ir labākais SVĢ šahists, un, izcīnot 6 punktus no 8 iespējamiem, ieguva augsto 11.vietu sīvajā konkurencē ar spēcīgākiem pretiniekiem.

Pagājušā gada Olaines turnīra uzvarētājs Renārs Vanags, 7.a klase, izcīnot 5 punktus no 8 iespējamiem, šogad ierindojās 31. vietā. Jāatzīmē, ka šī gada dalībnieku sastāvs ir daudz spēcīgāks, un tādēļ jo vairāk, iepriecina pārējo Siguldas Valsts ģimnāzijas šahistu starts:

Daniels Dambītis  (10.b klase) –  5 punkti no 8, 42.vieta

Krišjānis Gercāns  (7.b klase) – 5 punkti no 8, 51.vieta

Pēteris Kazainis  ( 10.a klase) – 4 punkti no 8, 60.vieta

Māris Mārtiņš (10.b klase) – 4 punkti no 8, 61.vieta

Linards Anspoks (7.b klase) – 3 punkti no 8, 88.vieta

Detalizēti turnīra rezultāti ir skatāmi interneta vietnē.

Balstoties uz turnīra rezultātiem, ir nosūtīts lūgums Latvijas šaha federācijai piešķirt  4. sporta klasi  šahā  D.Dambītim, K.Gercānam, P.Kazainim un M.Mārtiņam.

Jāatzīmē, ka pēc iepriekšējo turnīru rezultātiem 3.sporta klase šahā ir jau šaha pulciņa labākajiem dalībniekiem – R.A.Strodam un R.Vanagam, kuri arī pierādīja, ka ir spēcīgākie starp šaha pulciņa dalībniekiem.

Iegūtā pieredze sacensībās noderēs, gatavojoties nākamajiem startiem un jo īpaši, Siguldas Valsts ģimnāzijas 3. atklātajam čempionātam ātrajā šahā, kurš norisināsies 2018.gada 16.martā.

Informāciju sagatavoja: Sandra  Harlinska,
šaha skolotāja