Ģimnāzijā viesojas absolvente, topošā kuģa kapteine E.I.Jakoba

Pie 11.c klases audzināšanas stundā viesojās Siguldas Valsts ģimnāzijas absolvente Elīna Inita Jakoba, kas janvārī kļūs par kuģa kapteiņa palīgu un nākotnē arī par kuģa kapteini.

Jau līdz šim brīdim viņa ir bijusi praksē uz kuģa divas reizes un apceļojusi visu pasauli.
Sākumā neviens par kapteini nekļūst. Ir jāiziet visiem līmeņiem cauri, ieskaitot kartupeļu un burkānu mizošanu, krāsošanu, rūsas beršanu un citiem “melnajiem” darbiem. Elīna savā praksē bija 3.kapteiņa palīga “ēna” un arī rakstīja kuģa žurnālu, kas ir ārkārtīgi svarīgs un atbildīgs darbs. Ja kuģis grimst, tad kapteiņa uzdevums ir šo žurnālu saglabāt.

E.I.Jakoba stāstīja par mācībām, praksi un atbildēja uz skolēnus interesējošiem jautājumiem. Interesants fakts ir tāds, ka kapteinis uz kuģa atbild par visu, arī kravu. Ļoti daudz tiekot pārvadāti tieši banāni. Un banāniem jābūt noteiktā temperatūrā. Ja nogatavojas kaut viens banāns, tad sabojājas arī visi pārējie.
Pēc audzināšanas stundas viņa savai bijušajai audzinātājai stāstīja arī par kuģu pirātismu, kas patiesībā ir lielāks kā cilvēkiem “no malas” liekas. Un, runājot par filmu “Kapteinis Filips”, kura ir par kuģu pirātismu, reāli, laižoties lejā ar oranžo glābšanas laiviņu, daudzi laužot sprandu.
Liels paldies Elīnai par ciemošanos!
Informāciju sagatavoja: 
angļu valodas skolotāja, 11.c klases audzinātāja Iveta Vārpiņa