Ģimnāzisti papildina zināšanas par valsts drošību

Pirmdienas audzināšanas stundā Siguldas Valsts ģimnāzijas aktu zāle bija piepildīta, jo vidusskolēniem notika interesanta tikšānās ar LR Aizsardzības ministrijas pārstāvjiem. Aizsardzības plānošanas departamenta direktors, ģimnāzijas absolvents Uģis Norītis piedāvāja saturīgu informāciju par Latvijas aizsardzības koncepciju un plāniem, par darbību NATO aliansē.

Par Nacionālo bruņoto spēku ekipējumu, misijām ārvalstīs sīkāk pastāstīja NBS kaprālis Jānis Avotiņš, kurš piedalījies mācībās kopā ar sabiedrotajiem, kā arī misijās NBS sastāvā. Bruņotie spēki ir mūsu valsts militārās aizsardzības sistēmas pamats, kas, sadarbojoties arī ar sabiedroto spēkiem, sargā Latvijas valsts suverenitāti. Bruņotie spēki nodrošina valsts sauszemes teritorijas, jūras un gaisa telpas neaizskaramību.

Neizpalika saruna par aktualitātēm. Viena no tām ir jaunās paaudzes karš, kas ir informācijas jomā, kur svarīga ir katra cilvēka kritiskā pieeja informācijai, kritiskā domāšana. Tika parādīti konkrēti piemēri, kā nepatiesa informācija tiek izplatīta un kādi ir tās mērķi.

Noslēgumā U.Norītis pasniedza grāmatas skolai un nelielas dāvaniņas, bet sarunā uzsvēra, ka tieši ģimnāzija devusi ļoti daudz nepieciešamā viņa karjerai un aicināja ikvienu izmantot šīs iespējas, ko sniedz skola.

Informāciju sagatavoja:
Sabiedrisko zinātņu metodiskā centra vadītāja A.Ūdre