Pedagogi dodas pieredzes apmaiņā uz Vīlandes ģimnāziju

Trešdien, 3.janvārī Siguldas Valsts ģimnāzijas pedagogi iesāka Jauno gadu ar Vīlandes ģimnāzijas apciemojumu Igaunijā. Vīlandes ģimnāzija sastāv no divām veiksmīgi apvienotām ēkām. Vecā ēka ir restaurēta kā kultūrvēsturisks piemineklis, saglabājot savu autentiskumu ar koka dēļu grīdām un augstajām griestu velvēm, bet jaunā ēka ir modernās arhitektūras paraugs – lieliski piemērota mūsdienu izglītības procesa vajadzībām.

Pedagogi tika laipni sagaidīti, skolas direktore sniedza vispārīgu izklāstu par skolas vēsturi un tās darbības pamatprincipiem, kam sekoja ekskursija pa iestādi, apskatot funkcionālos mācību kabinetus un telpas. Pedagogus pozitīvi pārsteidza iespaidīgais skolas telpu dizains – izcils un patīkams telpu apgaismojums – vairākslāņu un izvēles gaismas ķermeņi, brīvā zona skolēniem: sēžamkāpnes, pufi un sēžamspilveni.

Pēc kopīgās ekskursijas pa izglītības iestādi pedagogi tika sadalīti grupās atbilstoši metodiskajam centram, un kopā ar šīs jomas pārstāvi no Vīlandes ģimnāzijas devās apspriest konkrētākus mācību procesa jautājumus un sadarbības formas.

Pēc Vīlandes ģimnāzijas apciemojuma pedagogi atzina: “šī ir skola, kas iedvesmo. Kaut ko no Vīlandes gribētos redzēt mūsu  jaunajā skolā: tīras,  vienkāršas un ērtas, modernas telpas un to iekārtojumu, auditorijas. Skolas darbinieku un skolēnu cieņu pret skolu,  kārtību un tīrību tajā,  cieņu pret mācību procesu, skolotāju kā procesa noteicēju un partneri. Arī gluži praktiskas lietas: ērtu atkritumu šķirošanu,  patīkamu darba vidi, skolotāju istabas,  ērtas skolēnu satikšanās  un mācīšanās vietas, modernas laboratorijas. Vīlandes ģimnāzija noteikti ir nākotnes skola, uz ko tiekties arī mums. Ļoti augsta demokrātijas pakāpe, kas bija sajūtams sarunās ar kolēģiem. Ļoti būtiski ir skolēniem veicināt patstāvību un rosināt domāt par jomām, kas interesē un attīstīt prasmes mūža garumā”.

Tā kā Vīlandes ģimnāzija ir spēcīgi attīstīta gan infrastruktūras, gan mācību procesa ziņā, esam ieinteresēti veidot ciešu sadarbību, tostarp arī caur tādiem ārvalstu finansētajiem projektiem kā Erasmus+ un Nordplus.

Tuvākā sadarbība plānota šajā vasarā, Vīlandes ģimnāzijas skolēniem viesojoties Siguldā uz mākslas plenēru.