Skolēni aicināti apmeklēt izglītības izstādi “Skola 2018”

No 23. līdz 25. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks 24. starptautiskā izglītības izstāde “Skola 2018”, kas pulcēs tūkstošiem jauniešu, kam aktuāla ir tālākās izglītības, profesijas vai mācību iestādes izvēle. Arī pieaugušie atradīs sev un bērniem noderīgu informāciju par dažādām izglītības pilnveidošanas iespējām Latvijā un ārvalstīs.

Izstādē piedalās vairāk nekā 140 mācību iestādes un nozares uzņēmumi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Nīderlandes un citām Eiropas valstīm, kas trīs dienas apmeklētājus informēs par izglītības programmām, uzņemšanas noteikumiem, budžeta vietām, stipendijām, studiju apmaiņas un prakses iespējām, kā arī daudzveidīgām ārpusstudiju aktivitātēm. Pirmoreiz izstādē ar Taškentas Valsts juridisko augstskolu pārstāvēta ir arī Uzbekistāna.

“Izstādē “Skola 2018” piedalās teju visas Latvijas valsts un privātās augstskolas, tādēļ šī ir lieliska iespēja topošajiem studentiem vienkopus satikt Liepājas, Ventspils, Rēzeknes, Valmieras, Daugavpils un Rīgas augstskolu mācībspēkus, studentus un aci pret aci noskaidrot visu interesējošo. Arī tie, kuri vēlas studēt ārzemēs, varēs iztaujāt ārzemju skolu pārstāvjus un konsultantus,” norāda izstādes “Skola” vadītājs Valts Jirgensons.

Līdzās augstskolām izstādē piedalās arī koledžas, tehnikumi, vidusskolas, mācību centri un nozares uzņēmumi. Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums interesentus iepazīstinās ar iespējām apgūt dažādas profesijas viesmīlības, skaistumkopšanas, ēdināšanas un citās nozarēs, kā arī piedāvās praktiski izmēģināt roku kādā no tām. Novikontas Jūras koledža aicinās izmēģināt jūrnieka prasmes uz kuģa simulatora, bet Valmieras tehnikums piedāvās ne vien uzzināt, kā robotiku, sensoriku, pneimatiku un metālapstrādi Valmieras tehnikumā apgūst topošie mehatronisko sistēmu tehniķi, bet arī izmēģināt mācībās izmantojamās tehnoloģijas. Varēs iepazīties arī ar mācību iespējām Bulduru Dārzkopības vidusskolā un Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolā.

Savukārt Valsts izglītības attīstības aģentūras stendā varēs uzzināt vairāk par iespējām, ko piedāvā Eiropas Savienības izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programma Erasmus+, bet profesionālās izglītības iestāžu pārstāvjus iepazīstinās par Eiropas kredītsistēmu profesionālajai izglītībai un mācībām (ECVET).

Atnāc un:

  • iepazīsties ar atzītākajām un jaunākajām mācību programmām Latvijā un ārvalstīs;
  • tiecies ar izglītības iestāžu pārstāvjiem un saņem atbildes uz interesējošiem jautājumiem;
  • uzzini visu par studiju kredītiem;
  • vēro prezentācijas;
  • piedalies aktivitātēs un konkursos.

Informācija: http://www.bt1.lv/skola/?link=00000000