Svinam svētkus kopā ar Laurenču sākumskolu

Blakus darbdienām ir svētku dienas. Ja senajiem latviešiem tika izceltas tikai dažādas izmaiņas saules ritējumā, tad mūsdienās īpaši tiek atzīmēti arī dažādi notikumi. Projektu nedēļas laikā Siguldas Valsts ģimnāzijas 9.klašu skolēni pētīja, kā ir radušies dažādi svētki, kā tie ir attīstījušies laika gaitā un kā tiek atzīmēti mūsdienās.


Projektu nedēļas noslēguma dienā 9.c klase pie sevis ciemos uzaicināja Laurenču sākumskolas 6.klases skolēnus un viņu audzinātāju Agnesi Poļakovu. Jāpiebilst, ka pirms vairākiem gadiem Agnese, mācoties augstskolā, savu pedagoģisko praksi veica tieši Siguldas Valsts ģimnāzijā, sadarbojoties ar 9.c klases audzinātāju Ivetu Celmiņu.

Tā kā “laurēnu” sestklasnieki nākamgad, visticamāk, mācīsies mūsu skolā, sākumā pastāstījām viņiem, ka rudenī  visi kopā grandiozi svinēsim skolas 100 gadu jubileju, bet pēc dažiem gadiem mācīsimies jaunā ēkā, kas būs ļoti skaista un moderna.  Spriežot pēc ciemiņu mirdzošajām acīm, interese par Siguldas Valsts ģimnāziju radās.

9.c klases skolēni atbilstoši saviem pētītajiem svētkiem bija noformējuši galdiņus un sagatavojuši cienastus. Pēc stāstījuma par Jāņiem visus pacienāja ar sieru un pīrādziņiem, bet Ziemassvētku aprakstītāji mums piedāvāja cepumus. Interesantu cienastu bija izdomājuši Lāčplēša dienas pētītāji – viņi mums deva nogaršot konfektes lāča formā, veidojot vārdu saspēli ar svinamās dienas nosaukumu. Skolēni, kuri pētīja 18.novembra un Baltā galdauta svētkus, izceļot patriotismu, piedāvāja nogaršot konfekšu fabrikas “Laima“ saldumus. Savukārt grupa, kas mums stāstīja par retāk svinētiem  svētkiem (Mārtiņdiena, Dziesmu un deju svētki, Starptautiskā sieviešu diena, kapusvētki), deva nogaršot vafeļu torti, jo tā kā īpašs cienasts bija 8.marta svinībās padomju laikā.

Kad visi 9.c klases skolēni bija pastāstījuši par svētku svinēšanu dažādos laikos, Laurenču sākumskolas bērni izrādīja interesi par mūsu skolu un, sēžot pie mājinieku galdiem, uzdeva dažādus jautājumus par to, kā mēs te dzīvojam, mācāmies un izturamies cits pret citu. Kopā ar devītajiem viņi izstaigāja mūsu skolas gaiteņus, īpaši izpētot planšeti, kurā attēlota “nākotnes skola”.

Paldies Laurenču sākumskolas bērniem par viņu ciemkukuli un interesanto stāstījumu par saviem projekta darbiem. Gaidīsim viņus mūsu skolā arī 1.septembrī!

Informāciju sagatavoja:
Latviešu valodas skolotāja Iveta Celmiņa