10.-12.klašu skolēni aicināti piedalīties starptautiskā inovāciju konkursā

25. – 26. maijā, Rīgā, Biznesa augstskolā ”Turība”, Graudu ielā 68, Turība Business HUB telpās norisināsies kosmosa tehnoloģiju konkurss “ActInSpace”, kuram aicināti pieteikties 10.-12.klašu skolēni 3-5 cilvēku komandas sastāvā.

“ActInSpace” ir Francijas Aeronautikas Aģentūras iniciēts starptautisks inovāciju konkurss, kas šogad, 25. – 26. maijā vienlaikus notiek vairāk kā 60 vietās visā pasaulē. Starptautisko inovāciju kosmosa pasākums Latvijā notiek otro reizi.
“ActInSpace” ir vienīgais šāda tipa konkurss pasaulē, kur jaunu un inovatīvu risinājumu izstrādei dalībnieki tiek nodrošināti ar Eiropas Kosmosa aģentūras datiem, tehnoloģijām un to patentiem.
Žūrijasprāt labākie projektu autori saņems apmaksātu dalību starptautiskajā finālā, kas norisināsies Francijā, Tulūzā, kosmosa šova Spaceshow ietvaros, 27. jūnijā. Fināla pati galvenā balva ir bezsvara lidojums Airbus lidmašīnā, kā arī speciālbalvas labākajām uzņēmējdarbības un inovāciju idejām.

Pasākumu moderēs sabiedrībā labi zināmais kosmosa nozares celmlauzis Pauls Irbins, kā arī ar zināšanām un pieredzi kosmosa tehnoloģiju nozarē, pasākuma dalībniekus atbalstīs tādi Latvijas uzņēmumi un Latvijas Kosmosa Industrijas asociācijas biedri, kā RD Alfa mikroelektronikas departaments, Eventech un citi.

Vairāk informācijas un pieteikšanās: Sigita Želve, e-pasts: sigita@kbi.lv