8.b klases skolēniem 3.vieta “European Money Quiz” konkursā

Lai uzlabotu finanšu pratību jauniešiem, Eiropas Bankas federācija sadarbībā ar banku asociācijām 30 Eiropas valstīs organizē “European Money Quiz” viktorīnu.

European Money Quiz” viktorīnu Latvijā organizēja Latvijas Komercbanku asociācija, Junior Achievement Latvija un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība. Viktorīna tika translēta tiešsaistē Youtube kanālā un tajā piedalījās arī Siguldas Valsts ģimnāzijas 8.b klases skolēni. Skolēniem bija jāatbild uz jautājumiem par finansēm, matemātiku, kiberdrošību un tiešsaistes banku. Lai veiksmīgi sagatavotos viktorīnai, skolēni mācību platformā Kahoot! spēļu formā apguva dažādas tēmas “Finanšu prasmes”, “Nauda”, “Matemātika”, “Digitālā drošība”, “Eiropas Savienība”. Kahoot! platforma ir pielāgota spēlei klasē, kas ļauj ne vien pārbaudīt skolēnu zināšanas, bet arī salīdzināt viņu veikumu. Spēle tiek demonstrēta uz lielā ekrāna, savukārt skolēni uz jautājumiem atbild savās ierīcēs (mobilajos telefonos).

Pavisam “European Money Quiz” konkursā Latvijā piedalījās 46 klases no dažādām Latvijas skolām. Konkursā uzvar klase, kura īsākajā laikā sniedz visvairāk pareizo atbilžu uz jautājumiem. Lepojamies, ka Siguldas Valsts ģimnāzijas 8.b klases skolēni ieguva godpilno 3.vietu!

Informāciju sagatavoja:
8.b klases audzinātāja Daiga Jēkabsone