Ģimnāzijas badmintonistiem bronza Latvijas Skolu finālturnīrā

Piektdien, 6.aprīlī, Salaspils sporta kompleksā norisinājās Latvijas Skolu finālturnīrs badmintonā.

Pamatskolas grupā no Siguldas Valsts ģimnāzijas startēja seši skolēni: Diāna Aleksejeva, 8.b, Arta Priedniece, 8.c, Annija Rulle-Titava, 7.b, Sandijs Suhānovs, 8.c, Dāvis Vēvers, 8.c un Rinalds Siņicins, 7.b. Pirmajā spēlē Siguldas Valsts ģimnāzija guva pārliecinošu uzvaru pār Salaspils 1. vidusskolu, uzvarot komandu ar rezultātu 100:22. Mūsu spēlētāji nākamajā spēlē sacentās ar Uzvaras vidusskolu, arī šajā mačā siguldieši guva lielu rezultatīvo pārsvaru, spēle noslēdzās ar rezultātu 100:30.  Bet jau nākamajā spēlē ļoti sīvā un saspringtā cīņā Liepājas 15. vidusskola bija pārāka par mūsu komandas dalībniekiem, par lielu nožēlu spēle beidzās ar rezultātu 93:100. Vien septiņi punkti šķīra Siguldas Valsts ģimnāzijas pamatskolas komandu no fināla, kurā mūsējie sacenstos ar spēcīgo Siguldas pilsētas vidusskolas komandu. Spēlē par trešo vietu mūsējiem atkal nācās sacensties ar Uzvaras vidusskolu, arī šajā spēlē siguldieši guva pārliecinošu uzvaru un ierindojās 3. vietā, kas ir ļoti atzīstams rezultāts, jo puiši badmintona treniņos pievienojās pavisam nesen.

Siguldas Valsts ģimnāzijas badmintona līderi: Marta Brengule, 7.c., Amanda Sofija Grosberga, 7.b, Liāna Lenceviča, 11.d, un puiši, kuri nav profesionāli badmintonisti –  Pauls Daugulis, 11.a, Kārlis Gaigals, 11.a, Viesturs Veits, 11.a, un Aleks Grišins, 11.d, sacentās par uzvaru vidusskolu grupā. Kā pirmos siguldieši pārspēja Jūrmalas Valsts ģimnāzijas komandu ar rezultātu 100:22.  Otrā komandas spēle mūsējiem bija pret Valmieras Valsts ģimnāzijas spēlētājiem, šajā mačā nelielu pārākumu guva Valmieras komanda, ar rezultātu 95:100 mūsējiem nācās piedzīvot zaudējumu. Nakāmajā apakšgrupas spēlē siguldieši sacentās pret Jelgavas Tehnikumu, šeit uzvaru gūt nebija problēmu, ģimnāzisti graujoši apspēlēja pretiniekus ar rezultātu 100:27.

Ar rezultātu 97:100 ļoti aktīvā un saspringtā pusfināla spēlē siguldieši piedzīvoja zaudējumu pret Valmieras Pārgaujas ģimnāziju (sacensību uzvarētājiem). Pēc šīs spēles vidusskolēniem nācās cīnīties  par trešo vietu.

“Es noteikti esmu ļoti priecīga un pateicīga visai savai komandai, šie jaunieši ir labākie un neatlaidīgākie ģimnāzijas sportisti. Šādas emocijas spēlē sen nebiju guvusi, bija ļoti saspringta situācija gan punktu ziņā, gan arī spēles ziņā. Sarežģītākajā brīdī, proti, pēdējā spēlē, tā bija jauktā dubultspēle, mums ar Paulu nācās sacensties pret  jauniešiem, kuri jau daudzus gadus ir badmintona dzīvē. Izrādās, nepilnas divas nedēļas ir gandrīz pietiekami, lai zēni uz laukuma izskatītos kā nopietni pretinieki, talantīgi cilvēki ir talantīgi it visā. Ar meitenēm mēs izdarījām daudz, bet, acīmredzot, ar to bija par maz, lai varētu uzvarēt komandas, kurās visi spēlētāji nopietni trenējas badmintonā.”

Visās spēlēs varēja redzēt maksimālu pašatdevi, emocijas un arī prieku. Zēni, kuri pirmo reizi piedalījās šādās sacensībās, bija priecīgi un azartiski skatījās uz katru izspēli, radās domas, ka nākamgad šādā turnīrā mēs noteikti uzvarēsim.

Informāciju sagatavoja:
Liāna Lenceviča, 11.d klase