Siguldas Valsts ģimnāzija otro gadu pēc kārtas uzvar Latvijas Skolu orientēšanās kausā

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā aizvadīta 2018. gada Latvijas Skolu orientēšanās kausa izcīņa. Tāpat kā pērn, uzvarētāju titulu izcīnīja Siguldas Valsts ģimnāzijas orientieristi.

Atšķirībā no pagājušā gada, kad skolu kauss norisinājās četros posmos, šogad tikai aizvadīts tikai viens posms, kas pulcēja 800 skolēnus no 90 Latvijas skolām. Atbilstoši nolikumam, skolēni startēja piecās vecuma grupās: 17-20 gadus vecie (SV1), 15-16 gadus vecie (SV2), 13-14 gadus vecie (SV3), 11-12 gadus vecie (SV4), kā arī 10 gadus vecie un jaunāki (SV5). Kā informēja Latvijas Orientēšanās federācijā, sacensības noritēja trīs daļās – vispirms kvalifikācija, kurā pa 12 labākajiem katrā vecuma grupā ieguva tiesības startēt pusfinālā, bet pēc tam seši labākie mērojās spēkiem finālā.

Skolu kopvērtējumā Siguldas Valsts ģimnāzija summā savāca 2913 punktus un izcīnīja uzvaru jau otro gadu pēc kārtas. Otrajā vietā ierindojās Ogres pamatskola (2891 p.), bet trešajā vietā Smiltenes vidusskola (2866 p.).

Individuāli no Siguldas Valsts ģimnāzijas skolēniem lielākos panākumus guva Kristīne Brunere, kura izcīnīja pirmo vietu S2 vecuma grupā. Vecākajā S1 grupā otro vietu ieguva Magda Cigle, otrais bija arī Kristaps Bruners V1 grupā. Vietu finālā bija izcīnījis arī Nils Ciglis, kurš V2 grupā ierindojās ceturtajā vietā.


Informācija: www.aprinkis.lv