9.a klases izglītojamais Matīss Zakatistovs 2018./2019.mācību gadu pavadīs ASV

Amerikas Savienoto Valstu vēstniecība Latvijā un „American Councils for International Education” katru gadu aicina skolēnus piedalīties FLEX apmaiņas programmā. Šo apmaiņas programmu sponsorē ASV Valsts departaments, un tās mērķis ir dot iespēju talantīgiem un zinātkāriem Latvijas skolēniem vienu mācību gadu dzīvot Amerikas viesģimenē un mācīties Amerikas vidusskolā. FLEX programmu izveidoja Amerikas Savienoto Valstu Kongress 1992. gadā. Tā ir pilnībā finansēta vidusskolēnu apmaiņas programma uz Amerikas Savienotajām Valstīm gada ietvaros. Šobrīd, savā divdesmit ceturtajā gadā, FLEX programma ir nodrošinājusi stipendijas vairāk nekā 24,000 vidusskolēniem no Eiropas, Eirāzijas un Vidusāzijas. Programmas mērķis ir veicināt starpkultūru izpratni starp Amerikas Savienoto Valstu iedzīvotājiem un reģiona valstīm.

Ar vecāku atbalstu un iedrošināšanu Siguldas Valsts ģimnāzijas 9.a klases izglītojamais Matīss Zakatistovs sīvā konkurencē, izturot vairākas atlases kārtas, kārtojis angļu valodas prasmju pārbaudi, esejas pārbaudījumu, kā arī piedalījies intervijā ar American Councils pārstāvjiem,  ir ieguvis prestižo ASV Valsts departamenta FLEX programmas stipendiju, kas viņam ļaus gadu dzīvot un mācīties Amerikas Savienotajās Valstīs. FLEX (Future Leaders Exchange) programma dod iespēju jauniešiem, kuri atlases procesā ir demonstrējuši arī līderības potenciālu, personīgi iepazīt ASV vērtības un kultūru. Matīss uz ASV dosies jau augustā, lai satiktu viesģimeni, pie kuras dzīvos vienu gadu, kā arī iepazīs Amerikas skolu un skolasbiedrus. FLEX programmas ietvaros Matīss ceļos uz dažādām ASV pilsētām, kur tiksies ar politiķiem, žurnālistiem un uzņēmējiem, kuri jauniešiem stāstīs par valsts pārvaldi, ikdienu un darbu Amerikā.

Par stipendijas iegūšanu Matīss saka: “Es saprotu, ka tas ir gan liels gods, gan arī atbildība. Esmu ļoti priecīgs un izprotu vērtības, kuras ir nepieciešamas, lai Latvijā cilvēkiem būtu iespēja dzīvot taisnīgā valstī. Es vēlos nākotnē tās īstenot ar savu darbu un turpmāko dzīvi! “

Matīss atgriezīsies Latvijā pēc gada, lai turpinātu mācības Siguldas Valsts ģimnāzijā. Viņš ir pārliecināts, ka vērtīgo ASV pieredzi varēs izmantot arī dzimtenē, lai kopā ar skolasbiedriem veidotu aizraujošu skolas dzīvi, lai Siguldas Valsts ģimnāzija kļūtu par izcilāko Latvijas skolu.

Patiesi lepojamies ar Matīsu un novēlam viņam aizraujošu mācību gadu ASV!

Informāciju sagatavoja:
9.a klases audzinātāja Anita Millere