Ģimnāzijā svin Baltā galdauta svētkus

Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs 2016.gadā pirmo reizi aicināja rīkot Baltā galdauta svētkus par godu Latvijas valsts neatkarības atjaunošanai, ko 1990. gada 4. maijā realizēja Latvijas PSR Augstākā Padome, pieņemot Deklarāciju Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu. Baltā galdauta svētki Latvijā notiek jau trešo reizi.

Baltā galdauta svētku mērķis ir stiprināt tradīciju pulcēties pie viena galda ģimenes, draugu, kaimiņu vai kopienas lokā, apzināti svinot savas valsts esību un godinot tos, kuri palīdzējuši to radīt un nosargāt. Baltā galdauta svētkus cilvēki rada sev paši, uz tiem katrs nāk ar savu cienastu, kopīgi radot svētku sajūtu. Baltā galdauta svētki atgādina to, ka Latvijas Republikas neatkarības atjaunošana bija konkrētu cilvēku neatlaidīgas rīcības un drosmes rezultāts.

Siguldas Valsts ģimnāzijā 7.maija audzināšanas stundās arī tika organizēti  klašu Baltā galdauta svētki. Katrai klasei bija brīvas izvēles iespējas, kā šos svētkus svinēt.

Audzinātāja I.Upīte-Dambīte: “7.b klase klāja savu “balto galdautu”, rotātu ar saviem mīļākajiem latvju rakstiem. Pierādījās, ka šāds kopā būšanas mirklis tiešām ir nepieciešams, jo, noskanot zvanam, neviens vēl nesteidzās prom. Bija pārrunājami  gan brīvdienu iespaidi Eiropas bērnu un jauniešu kinožūrijas sastāvā, gan nākotnes ieceres – gaidāmais ZZ čempionāta fināls.”

Audzinātāja I.Dvinska: “7.c klase Baltā galdauta svētkus atzīmēja mājturības stundā. Skolēni atnesa dažādus gardumus un kopā ar skolotājām A.Milleri un K.Apini uzklāja galdu. Pēc tam visi izspēlēja viktorīnu par Latviju, uzzinot daudz ko jaunu un interesantu.”

8.b klases audzinātāja D.Jēkabsone: “Mēs kopīgi uzklājām galdu, skolēni bija sagatavojuši prezentāciju par 4.maiju, to noklausījāmies, padiskutējām, kopīgi baudījām cienastu.”

Audzinātāja A.Millere: “9.a klases meitenes, sadarbībā ar mājturības un tehnoloģiju skolotāju Kristīni Apini, bija pagatavojušas gardas svētku uzkodas, zēni- sarūpējuši latviskus dzērienus svētku galdam.”

Lai Baltā galdauta svētki kļūst par skaistu un patriotisku tradīciju!

Informāciju sagatavoja:
SVĢ Klašu audzinātāju Metodiskā centra vadītāja Inese Berga