Siguldas Valsts ģimnāzijai panākumi ZZ čempionātā

ZZ (Zelta zivtiņas) Čempionāts ir Latvijas skolēnu sporta un prāta spēles, draudzīga sāncensība radošos uzdevumos un netradicionālos sporta veidos starp skolēnu komandām 1. līdz 4. un 5. līdz 12. klašu grupās. Tā mērķis ir veicināt savstarpēju cieņu, iecietību un draudzību Latvijas skolēnu vidū. Popularizēt aktīvu, radošu un gudru dzīvesveidu jauniešu vidū.  Tradicionāli  ZZ  Čempionāts ir kļuvis par vienu no gada gaidītākajiem skolēnu notikumiem.

Mēneša garumā norisinājās Digitālais Pusfināls starp vairāk kā 1043 klasēm, kurā bija jādarbojas arī fiziski, digitāli iesūtot uzdevuma izpildes rezultātus. Klasēm bija jāizdomā jauns, interesants klases rekords ZZ Čempionāta garā un jāīsteno šis rekords dzīvē. Arī digitālais mēmais šovs, Fizmix eksperiments, jāparāda klases ceļš uz finālu, un citi uzdevumi. 180  klases 7.-9 .klašu  grupā un 180 klases 10.-12.klašu grupā  izcīnīja tiesības piedalīties Lielajā finālā. Šogad tas notika jau divpadsmito reizi no 24.-26. maijam Ropažos 333 trasē. No Siguldas Valsts ģimnāzijas finālā iekļuva 10.b klase (audzinātāja Anda Vīksna ), 8.b (audzinātāja Daiga Jēkabsone) un 7.b klase (audzinātāja Indra Upīte –Dambīte).

Veicamie uzdevumi bija dažādi – gan  Meža orientēšanās ar mobilajām ierīcēm, gan Tele2 tornis – klinšu siena, komandai uz viena SUP dēļa bija  jāveic distance ūdenī, jāsasmeļ ”Niagāra” kas karstajā dienā bija īpaši atsvaidzinoša. Drosminieki varēja sēsties arī pie kartinga stūres. Brīvajā laikā papildus tika piedāvātas izglītojoši – izklaidējošas aktivitātes, kā dronu un skeitborda skola, Ahha centra uzdevumi un skaļākā kliedziena uzstādīšanas rekords. Atmosfēru grūti aprakstīt – tas jāizbauda pašiem.

Sīvā cīņā 7.b klase ieguva augsto 8.vietu un 8.b klase – 11.vietu. Arī 10.b klase uzkrāja vērtīgu pieredzi un ir apņēmīgi startēt turpmāk. Visi skolēni atzina, ka diena pavadīta interesanti un ir pateicīgi pasākuma galvenajiem organizatoriem un iedvesmotājiem – SIA “Tele 2” un zīmolam “Zelta Zivtiņa” sadarbībā ar SIA “Inspired”.

Informāciju sagatavoja:
7.b klases audzinātāja Indra Upīte –Dambīte