Siguldas Valsts ģimnāzijas skolēniem panākumi starptautiskajā matemātikas konkursā “Ķengurs”

“Ķengurs” – tas ir masveida starptautiskais matemātikas konkurss ar devīzi “Matemātika visiem”. Konkursa dzimtene ir Austrālija, tā īstenošanas ideja pieder slavenajam Austrālijas matemātikas profesoram Pīteram Holloranam, kurš 80. gadu sākumā organizēja spēli – konkursu Austrālijas skolēniem. Konkursā tika piedāvāts tests ar atbilžu variantiem, kuru pareizību pārbaudīja dators. Austrālijā šis nacionālā mēroga matemātikas konkurss guva milzīgus panākumus.
1991.gadā divi franču matemātiķi nolēma rīkot šo spēli Francijā, nosaucot to „Ķengurs” par godu saviem Austrālijas draugiem.
1994.gada jūlijā Strasbūrā Eiropas Padomes sēdē izveidoja Asociāciju „Ķengurs bez robežām” no 10 Eiropas valstīm.
2014.gadā Latvija kļuva par asociācijas Le Kangouron sans fronties (Ķengurs bez robežām) pilnvērtīgiem locekļiem. Šodien tajā ietilpst vairāk nekā 82 Eiropas, Āzijas un Amerikas valstis, bet dalībnieku skaits ir lielāks par 6 miljoniem.

Šogad konkursā piedalījās 15895 skolēni no dažādām Latvijas skolām. No Siguldas Valsts ģimnāzijas konkursā “Ķengurs” piedalījās 134 skolēni: 7.klasē – 28 skolēni, 8.klasē – 32 skolēni, 9.klasē – 26 skolēni, 10.klasē – 29 skolēni, 11.klasē – 13 skolēni un 12.klasē – 6 skolēni.

Katrs skolēns, kurš piedalījās konkursā, saņēma sertifikātu, kurā redzama vieta savā klašu grupā skolā un vieta valstī. Īpašs prieks un gandarījums, ka arī šogad vairāki ģimnāzisti ir iekļuvuši starp divdesmit labākajiem valsts mērogā (TOP 20), tādējādi saņemot īpašu diplomu “Labākajiem no labākajiem”.

Skolēna vārds uzvārds Klase Rezultāts
Rinalds Siņicins 7.b 7.klašu grupā 1.vieta skolā, 12.vieta valstī
Aija Egija Arnicāne 8.b 8.klašu grupā 1.vieta skolā un 1.vieta valstī
Līva Oliņa 9.b 9.klašu grupā 1.vieta skolā un 9.vieta valstī
Ralfs Grundmanis 10.b 10.klašu grupā 1.vieta skolā
Rūdolfs Aleksandrs Strods 11.a 11.klašu grupā 1.vieta skolā
Kristaps Bruners 12.a 12.klašu grupā 1.vieta skolā un 10.vieta valstī

Informāciju sagatavoja:
matemātikas skolotāja Daiga Jēkabsone