Sēru vēsts – mūžībā aizgājusi skolotāja Vija Zvaigzne

Tek saulīte tecēdama,
Es paliku pavēnī.
Nava savas māmuliņas,
Kas iecēla saulītē.

Vija Zvaigzne (dzim. Sirmā) dzimusi 1939. gada 9. februārī Vecpiebalgas novada Kaives pagasta Leimaņos muižas kalēja Pētera un Elzas Sirmo ģimenē. Skolas gaitas sākusi Ogrēnu skolā, turpinājusi Vecpiebalgas vidusskolā un vēlāk – Valmieras Pedagoģiskajā skolā, iegūstot sākumskolas skolotājas izglītību. Savas darba gaitas Vija sāka Spāres skolā, Amatas novadā, bet pēc laulībām kopā ar savu dzīvesbiedru Valdi Zvaigzni jaunā ģimene pārcēlās dzīvot uz Siguldu. Tur tika izaudzinātas trīs meitas – Ieva, Zane un Liena, un par Vijas mūža centrālo darba vietu kļuva Siguldas 1. vidusskola. Strādājot par 1.-3. klašu audzinātāju, viņa pirmajos skolas soļos pavadīja vairākas jauno siguldiešu paaudzes. Tāpat daudzu gadu garumā Vija iesaistījās arī Siguldas Jauno tehniķu stacijas darbībā, vadot modelēšanas pulciņu.

Noslēdzot aktīvās darba gaitas, viņa bija rosīga un aktīva vecmāmiņa saviem sešiem mazbērniem Eduardam, Voldemāram, Vizmai, Evai, Rūdolfam, Rotai un vecvecmāmiņa divām mazmazmeitiņām Maijai un Mārai.

Šī gada 29. jūnijā Vija Zvaigzne aizgāja mūžībā. Atvadīšanās no viņas notiks ceturtdien, 5. jūlijā plkst. 15.00 Siguldas pilsētas kapu vecajā kapličā.