Norisinās seminārs “Skolēnu mācību uzņēmumu darbnīca 2018”

Ceturtdien, 20.septembrī,  Siguldas Valsts ģimnāzijā norisinājās Junior Achievement Latvija (JA Latvija) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros organizētais seminārs “Skolēnu mācību uzņēmumu darbnīca 2018” Vidzemes reģionā. Tajā skolotāji un skolēni varēja uzzināt par skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) veidošanas un attīstīšanas iespējām, iepazīties ar jau strādājošu SMU veiksmes stāstiem un uzklausīt biznesa ekspertu pieredzi.

Pasākuma laikā JA Latvija un Siguldas novada pašvaldības priekšsēdētāja vietniece Līga Sausiņa svinīgi parakstīja sadarbības līgumu, kas paredz Siguldas novada izglītības iestāžu iesaisti JA Latvija programmās.

Seminārā dalībniekus ar saviem biznesa veiksmes stāstiem iedvesmoja esošie uzņēmēji, LIAA biznesa inkubatoru pārstāvji, SMU programmas dalībnieki atklāja savu pieredzi un ieguvumus, un JA Latvija pārstāvji pastāstījapar iespēju uzsākt uzņēmējdarbību jau skolas laikā. Īpašais viesis — uzņēmēja Ieva Kalve — stāstīja, kas ir viedā ekonomika un kā tā var palīdzēt veidot inovatīvus un tehnoloģiskus SMU. SMU varēja saņemt individuālas konsultācijas par sava uzņēmuma darbību un attīstību, kā arī dalībniekiem bija iespēja apgūt dažādas ar uzņēmējdarbību un radošo domāšanu saistītas prasmes radošajā RTU Riga Business School darbnīcā.

Pasākums tiek īstenots LIAA projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

Skolēnu mācību uzņēmumu programmas ilggadējs atbalstītājs ir SWEDBANK.